• 2018-03-02

Activated City w ID Kielce

Pod nazwą Activated City, 5 marca rozpocznie się w Instytucie Dizajnu w Kielcach realizacja projektu w ramach współpracy pomiędzy ID, Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie i School of Design and Crafts at the University of Gothenburg w Szwecji.

Activated City w ID Kielce (źródło: materiały prasowe)

Activated City w ID Kielce (źródło: materiały prasowe)

Uczelnia HDK z Göteborga jako jedyna na świecie w swojej ofercie nauczania ma kierunek poświęcony dizajnowi dla dzieci Child Culture Design. Współpracujemy z niemalże 40 – osobowym zespołem (studenci i wykładowcy ASP Warszawa i HDK z Göteborga) mającym bogatą wiedzę i szerokie spektrum realizacyjne projektów skrojonych z myślą o najmłodszych odbiorcach.

Powstałe projekty bezpośrednio odnosić się będą do przestrzeni publicznej Wzgórza Zamkowego, z możliwością implementacji np. przed Muzeum Zabawy i Zabawek, uczestnicy warsztatów spędzą w Kielcach 5 dni. W tym czasie 5 międzynarodowych zespołów (przedstawiciele 16 państw) będzie pracowało nad przystosowaniem przestrzeni wokół Instytutu Dizajnu dla najmłodszych odbiorców. Praca będzie odbywała się w Instytucie Dizajnu, gdzie studenci pod okiem projektantów i wykładowców akademickich, będą realizowali niestandardowe projekty wzbogacenia aktywności w przestrzeni publicznej Kielc.

Projekt jest organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu promującego polski design za granicą.

Projekt organizowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Högskolan för design och konsthantverk w Göteborgu i Instytutem Dizajnu w Kielcach.

Activated City
Od 5 marca do 10 marca 2018 roku
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz