Na przekór Kobzdejowi

Tytuł ekspozycji Większy niż szafa odwołuje się do jednej z anegdot z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Profesor Aleksander Kobzdej mawiał do studentów: „Malujcie obrazy nie większe niż szafa, aby można je było za nią wstawić”.

Arkadiusz Karapuda, „Truth 1”, akryl, olej na płótnie, 2017, fot. Agnieszka Aleksiewicz   (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arkadiusz Karapuda, „Truth 1”, akryl, olej na płótnie, 2017, fot. Agnieszka Aleksiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobnie jak Kobzdej uczestnicy wystawy są pedagogami warszawskiej ASP i niejednokrotnie wspomnianą anegdotę słyszeli. Każdy z nich mierzy się z tradycją powojennego malarstwa stołecznej Akademii i każdy na przekór Kobzdejowi często eksponuje obrazy większe od szafy. Zatem co oznacza uprawianie wielkoformatowego malarstwa i jakie związane są z nim wartości? Duże realizacje zostaną skonfrontowane z obiektami wyciągniętymi zza szafy, które najczęściej są małego formatu. Będą to prace, których artyści pierwotnie nie zamierzali eksponować. Dzięki temu odkryjemy różne  strategie artystyczne oraz zajrzymy za szafy w ich pracowniach, do sekretnej przestrzeni wypartej ze świadomości.

Więcej o wystawie można przeczytać w artykule Większy niż szafa na stronie Wydarzenia.o.pl.

Większy niż szafa
Artyści: Paweł Bołtryk Heban, Maciek Duchowski, Arkadiusz Karapuda, Janusz Oskar Knorowski, Tomasz Milanowski, Jan Mioduszewski
Kurator: Marek Maksymczak
Otwarcie: 2 marca 2018 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 23 marca 2018 roku
Galeria Salon Akademii, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR