Zmierzch Urszuli Kluz-Knopek

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy Zmierzch Urszuli Kluz-Knopek, który odbędzie się 8 marca. To druga wystawa – obok ekspozycji Świat został stworzony w Olsztynie Moniki Drożyńskiej – otwierana podczas wernisażu w ramach FEMIlooków – cyklicznej akcji, której głównym zadaniem jest prezentacja sztuki kobiet.

Urszula Kluz-Knopek, „Promienie słońca i magnolia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urszula Kluz-Knopek, „Promienie słońca i magnolia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zmierzch to opowieść o namiętności z Nibylandią w tle. Nibylandia to pozbawiona czasu kraina, która kusi obietnicą nieśmiertelności. Dla tych, którzy jej ulegną staje się ujmującym przekleństwem. Bowiem z biegiem czasu granice zacierają się i cała przyroda, Piotruś Pan i Kapitan Hak, Wendy i chłopcy, piraci i Indianie kotłują się w Jednym.

Urszula Kluz-Knopek (ur. 1985 w Ustroniu) – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, dyplom na wydziale Komunikacji Multimedialnej, aneks na wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Artystka intermedialna wykorzystująca w swoich działaniach instalację, wideo oraz fotografię. Szczególnie zainteresowana relacją obiekt – odbiorca, gdzie ten drugi nigdy nie jest wyłącznie obserwatorem.

Więcej na temat wystaw odbywających się w ramach FEMIlooków przeczytać można w serwisie Wydarzenia O.pl.

Zmierzch
Wystawa Urszuli Kluz-Knopek

Od 8 marca do 1 kwietnia 2018 roku
Wernisaż: 8 marca o godz. 18:00
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Dodaj komentarz