• 2018-03-01

Zbliża się OKK! Design

Kolejna, 13. edycja OKK! Design odbędzie się 5 marca, w warszawskiej przestrzeni Mysia 3. Nie zabraknie wystąpień cenionych ekspertów z dziedziny designu oraz spotkań z przedstawicielami renomowanych marek wnętrzarskich.

13. edycja OKK! design (źródło: materiały prasowe organizatora)

13. edycja OKK! design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hasło przewodnie tegorocznej edycji spotkania brzmi: Otwórz się na nowe! Ma symbolizować świeże, kreatywne podejście do wzornictwa i odwagę w poszukiwaniu inspiracji. Projekt ma nową komunikację wizualną, stworzoną przez Marcela Marczuka z kolektywu kreatywnego Space Monkeys. Geometryczne kształty i kontrastujące kolory tworzą lekkie, radosne połączenie, idealne na nadchodzącą wiosnę.

Spotkanie ponownie poprowadzi znakomita Dagmara Jakubczak, założycielka bloga FORelements. Tradycyjnie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi tendencjami i zmianami, które zachodzą w szeroko ujętym designie, dzięki obecności cenionych projektantów, architektów oraz przedstawicieli renomowanych firm wnętrzarskich. Po raz pierwszy program OKK! Design wzbogaci blok paneli dyskusyjnych pod nazwą: Architektura polega na przekraczaniu granic. Rozmowy będą skoncentrowane wg czterech głównych tematów: Meble oryginalne. Dlaczego warto używać ich w projektach?, Dlaczego dobre wzornictwo jest w cenie?, Współpraca pomiędzy architektami, a markami wnętrzarskimi – sprawdzony sposób na sukces, Klient – jak zmieniają się oczekiwania. O tym jak było, jak jest i jak będzie wyglądała współpraca z klientem ostatecznym.

O obecnej sytuacji na rynku, możliwościach, ograniczeniach, a także współpracy z klientami opowiedzą między innymi Aga Kobus i Grzegorz Goworek – założyciele Studia O., a także dr hab. Jan Sikora – założyciel pracowni projektowej Sikora Wnętrza.

Po raz kolejny jako gość specjalny wystąpi niezastąpiony Robert Majkut – polski designer i światowej klasy projektant wnętrz, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe jury za wnętrza i obiekty publiczne, wykładowca i mentor designu. Główny projektant w firmie Whaletone Ltd., założyciel Studia Robert Majkut Design.

Wśród gości specjalnych pojawi się również Radek Achramowicz, profesor nadzwyczajny Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Jest ekspertem w dziedzinie architektury i designu, wspierającym wiele inicjatyw wystawienniczych dotyczących wzornictwa, jako kurator i współtwórca. Wraz z Anną Siedlecką, stworzył markę oświetleniową Puff-Buff. Podczas spotkania zaprezentuje wykład na temat zmian zachodzących we wzornictwie.

Na OKK! Design, po raz trzeci, zagości Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz Prezes Zarządu pracowni Tremend, wielokrotnie nagradzanej na forum międzynarodowym. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu procesem inwestycyjnym i prowadzeniu projektów architektonicznych oraz wnętrzarskich przedstawi wykład pod tytułem Manufaktura telling stories.

Nie mogło zabraknąć także prezentacji twórcy oryginalnej komunikacji wizualnej wydarzenia – Marcela Marczuka, założyciela i dyrektora kreatywnego Space Monkeys, absolwenta Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Jego specjalnością są fantazyjne, nieszablonowe projekty w nowoczesnym stylu. Podczas 13. edycji OKK! design, opowie o znaczeniu komunikacji wizualnej w brandingu.

Partnerami 13. spotkania będa marki: Porta, Muraspec, Everspace, Newmor Polska, Puff-Buff, Studio Prostych Form, BoConcept, MINI BAWARIA MOTORS JANKI, Ditta Zimmermann, Arc. Interiors, Interface, Profim, Biophilic Studio, Studio O., MYSIA 3, Ceramika Avant i Kwiaciarnia Kwiatowy Przystanek.

13. edycja OKK! Design odbędzie się w przestrzeni Mysia 3 w Warszawie w godzinach od 13.00 do 20.00. Więcej na temat wydarzenia oraz rejestracja na stronie internetowej OKK! Design.

OKK! Design
5 marca 2018 roku w godzinach 13.00 do 20.00
Mysia 3 w Warszawie

Dodaj komentarz