• 2018-02-28

Marcin Wyrostek – Muzyka korzeni

Koncert pt. Marcin Wyrostek – Muzyka korzeni, to tytuł nowego projektu realizowanego w 2018 roku przez Mazowiecki Instytut Kultury. Wiąże się on bezpośrednio z promocją nowej płyty akordeonisty, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Najbliższy koncert odbędzie się 5 marca w Płońsku.

Marcin Wyrostek, „Muzyka korzeni”, fot. Bartłomiej Trzeszkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Wyrostek, „Muzyka korzeni”, fot. Bartłomiej Trzeszkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Płyta Polacc pojawiła się na rynku w październiku minionego roku. Pierwszy koncert miał miejsce 14 stycznia 2018 roku w Filharmonii Narodowej. MIK, włączając się w organizację dalszych koncertów na terenie województwa mazowieckiego jako główny ich organizator.

Koncerty:

  • 5 marca – Płońsk; 15 kwietnia – Konstancin-Jeziorna; 22 kwietnia – Siedlce; 16 maja – Sokołów Podlaski.

W każdym z miejsc, oprócz wieczornego koncertu, tego samego dnia przewidziany jest minikoncert dla dzieci i młodzieży, połączony z warsztatami muzycznymi. Repertuar koncertów oparty będzie na programie pochodzącym z nowej płyty, będącej autorskim spojrzeniem Marcina Wyrostka na muzykę korzeni, czyli muzykę polską, zarówno ludową, klasyczną, jak i rozrywkową. W programie pojawią się m.in. utwory wybitnych, polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara, Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego.

W każdym koncercie Marcinowi Wyrostkowi towarzyszyć będą: Marcin Jajkiewicz (wokal), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (gitara basowa), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne).

Marcin Wyrostek, Muzyka korzeni
Od 5 marca do 16 maja 2018 roku
Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR