• 2018-02-27

Error na bluescreenie dla Gdynia Design Days

Już po raz 11. w PPNT Gdynia – Centrum Designu spotkają się profesjonaliści z polskiej branży projektowej i entuzjaści dobrego wzornictwa. Dziesięć letnich dni między 6 a 15 lipca wypełnią po brzegi warsztaty, wykłady, wystawy, panele dyskusyjne i projekcje filmowe. Zanim jednak ogłoszony zostanie pełen program Gdynia Design Day 2018, warto przyjrzeć się identyfikacji wizualnej festiwalu.

SIW Gdynia Design Days – detal, proj. Patryk Hardziej (źródło: materiały prasowe GDD)

SIW Gdynia Design Days – detal, proj. Patryk Hardziej (źródło: materiały prasowe GDD)

Hasło nadchodzącej edycji Gdynia Design Days – Error – mieści w sobie szereg znaczeń i interpretacji. Error z łaciny oznacza błąd, a jako czasownik mówi o wędrowaniu i tułaczce. Słowo używane od wieków, dziś kojarzone jest przede wszystkim z awarią systemu operacyjnego. To także niezgodność z obowiązującymi regułami, brak porozumienia między rozmówcami, niejasne komunikaty w przestrzeni społecznej i wirtualnej. W efekcie społeczeństwo znajduje się w nieustannym stanie wytrącenia z równowagi, w którym zawodzą wszystkie znane metody działania. To zmusza do poszukiwania skutecznych, często nietypowych rozwiązań.

Temat festiwalu był inspiracją do wyjścia poza ramy standardowej identyfikacji wizualnej i stworzenia instalacji, zawierającej szereg symboli, komentujących kondycję dzisiejszego designu m.in. odhumanizowanego manekina, kable, symbolizujące zawodność technologii czy zbitą filiżankę, oznaczającą nieużytkowość. W nawiązaniu do błędu komputerowego tzw. „bluescreenu” identyfikacja jest ciemnoniebieska. Plakat zaprojektowano w 3 wariantach literniczych.

SIW Gdynia Design Days, proj. Patryk Hardziej, fot. Małgorzata Popinigis (źródło: materiały prasowe GDD)

SIW Gdynia Design Days, proj. Patryk Hardziej, fot. Małgorzata Popinigis (źródło: materiały prasowe GDD)

Autorem identyfikacji wizualnej Gdynia Design Day 2018 jest Patryk Hardziej, a fotografie wykonała Małgorzata Popinigis.

Error na bluescreenie
Identyfikacja wizualna Gdynia Design Day 2018
Projekt: Patryk Hardziej
Fot. Małgorzata Popinigis

Gdynia Design Days 2018
Od 6 do 15 lipca 2018 roku
Centrum Designu Gdynia

Dodaj komentarz