• 2018-02-27

DEDON nagrodzony Iconic Awards 2018

Marka DEDON słynie z unikatowych przedmiotów, które można wykorzystać zarówno na tarasie czy w ogrodzie, jak i we wnętrzach. Interesujące wzornictwo firmy zostało docenione i wyróżnione prestiżową nagrodą Iconic Awards 2018.

The Others, proj.  Stephen Burkes (źródło: materiały prasowe)

The Others, proj. Stephen Burkes (źródło: materiały prasowe)

DEDON wyznacza standardy w wyposażeniu outdorowym już od 20 lat. Kluczem do sukcesu marki jest wysoka jakość produktów oraz unikatowy design, który sprawdza się nie tylko jako element krajobrazu, ale również we wnętrzach. Uniwersalizm i wyjątkowe wzornictwo produktów DEDON zostały docenione przez Niemiecką Radę Wzornictwa.

Oświetlenie z kolekcji LOON otrzymało nagrodę Iconic Awards 2018 – Innovative Interior. Duże, wyraziste lampy, przypominające kształtem balony zostały oprawione w drewniane ramy. Ciepłe światło i unikatowy design. Kolekcja jest dziełem Sebastiana Herknera, zdobywcy Red Dot Award. W swoich projektach nie kieruje się on trendami. Przedmioty, które projektuje są wykonywane tradycyjnymi metodami, ich główną wartością jest niepowtarzalny charakter.

LOON, proj. Sebastian Herkner (źródło: materiały prasowe)

LOON, proj. Sebastian Herkner (źródło: materiały prasowe)

Kolekcja The Others, oprócz otrzymania tytułu Innovative Interior, została wyróżniona nagrodą Best of Best. Składa się z intrygujących latarni, przypominających swoim wyglądem totemy. Kolekcję zaprojektował Stephen Burkes, amerykański designer, wielokrotnie nagradzany, między innymi przez Brooklyn Museum czy the Illinois Institute of Technology. Podczas projektowania stara się ująć design z różnych perspektyw kulturowych, co sprawia, że stworzone przez niego przedmioty są unikatowe i wyraziste.

Produkty marki DEDON są dostępne w ofercie Studio Forma 96.

Kolekcja LOON z nagrodą Iconic Awards 2018 – Innovative Interior
Proj. Sebastian Herkner
DEDON

Kolekcja The Others z nagrodami Iconic Awards 2018 – Innovative Interior i Best of Best
Proj. Stephen Burkes
DEDON

Dodaj komentarz