Sztuka Wicekrólestwa Peru

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza od 2 marca na wystawę Sztuka Wicekrólestwa Peru. Ekspozycja będzie opowieścią o spotkaniu dwóch odległych światów – chrześcijaństwa i kultury inkaskiej.

„Archanioł z arkebuzem” autor nieznany, Alto Peru, XVIII w. olej, płótno 109 × 80 cm  © Colección Barbosa-Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Archanioł z arkebuzem” autor nieznany, Alto Peru, XVIII w. olej, płótno 109 × 80 cm © Colección Barbosa-Stern (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 1966 roku w kolekcji Barbosa-Stern gromadzono zabytki pochodzące z okresu Wicekrólestwa i początków Republiki Peru. Ten wyjątkowy zbiór to efekt wieloletnich starań, ofiarności i pasji; pokazywany był dotychczas na ponad stu wystawach na całym świecie. Kolekcja rodziny Barbosa Stern stanowi jedną z najbardziej systematycznych prób stworzenia nowej narracji historycznej na temat sztuki peruwiańskiej okresu kolonialnego.

Wystawa dzieł z Colección Barbosa-Stern zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Wystawa odbywa się w ramach obchodów 95-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Peru.

Sztuka Wicekrólestwa Peru
Od 2 marca do 20 maja 2018 roku
Muzeum Narodowe w Warszawie

Dodaj komentarz