Sztuka Teraz

Wernisaż II edycji projektu Sztuka Teraz odbył się w Muzeum Narodowym w Krakowie pod hasłem Zwierzenia z intymności sztuki. 160 artystów z Polski i zagranicy miało okazję zaprezentować swoje prace tuż obok dzieł Leonarda da Vinci i Stanisława Wyspiańskiego.

Alicja Pruchniewicz, „Relatum”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Pruchniewicz, „Relatum”, 2017 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do projektu zaproszono grono ekspertów ze świata sztuki, m.in.: Beatę Bochińską, Łukasza Radwana czy Jacka Kołodziejskiego, którzy na co dzień wyznaczają trendy i są promotorami sztuki. Celem projektu Sztuka Teraz, oprócz kooperacji z kreatorami dizajnu, jest uwrażliwienie na piękno oraz promowanie polskiego kunsztu wśród społeczeństwa, dlatego Sztuka Teraz, po wernisażu, nabiera tempa i zaprasza do Kamienicy Szołayskich, na wystawę dzieł artystów, której towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci, artystów oraz seniorów, a także licytacja prac wybranych przez kuratorów w ramach projektu. Ponad 200 artystycznych kompozycji będzie można oglądać w Kamienicy Szołayskich do 15 kwietnia.

„Aniu, który obraz podobał Ci się najbardziej? Hm.. to była taka pani w nocy nad oceanem. Miała czerwony szlafrok, brwi takie na dół. Jakby chciała zostać dłużej na plaży, ale nie mogła, bo już robiła się noc….”. Dla Ani nie jest to po prostu portret Fridy Kahlo. To opowieść, która mogłaby mieć inny tytuł. Rodzinne wyjście na wystawę nie będzie zwykłym oprowadzaniem! 24 lutego uczestnicy warsztatów zamienią się w kolekcjonerów. To warsztaty dla dorosłych, podczas których goście wysłuchają artystycznych porad i zgłębią tajniki kolekcjonowania sztuki.

Przez cały czas, aż do 25 lutego prace artystów Sztuka Teraz będzie można licytować przez platformę Allegro Charytatywni.

Sztuka Teraz jest uzupełnieniem działalności Szlachetnej Paczki, która ma na celu łączenie ludzi we wszystkich sferach ich życia, również w sztuce. Dlatego dzieła artystów, którzy zaangażowali się w Sztukę Teraz można licytować za pomocą platformy Allegro Charytatywni. „20 milionów użytkowników. Nie ma lepszego miejsca na promowanie sztuki oraz projektu Szlachetnej Paczki, dlatego chcemy przyczynić się do tego dzieła”. – powiedział Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR Allegro. Zwieńczeniem projektu Sztuka Teraz stanie się aukcja stacjonarna wybranych dzieł artystów. Dochód z licytacji internetowej oraz stacjonarnej zostanie przeznaczony na działalność Szlachetnej Paczki.

Sztuka Teraz
Licytacja prac artystów do 25 lutego 2018 roku

Warsztaty na temat kolekcjonerstwa
24 lutego 2018 roku, godz. 14.00
Kamienica Szołayskich w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR