• 2018-02-22

Gra Groteska

21 lutego w Teatrze Groteska w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej premierze teatru oraz rozmowa z dyrektorem Adolfem Weltschkiem nt. modernizacji Groteski i jej nowej identyfikacji wizualnej.

Teatr Groteska w Krakowie (źródło: materiały prasowe teatru)

Teatr Groteska w Krakowie (źródło: materiały prasowe teatru)

Już 3 marca odbędzie się premiera Pięknej i Bestii Jeanne-Marie Leprince de Beaumont w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Jak przyznają twórcy spektaklu, nie jest to wersja Disney’owska, lecz wariant ściśle trzymająca się litery tekstu francuskiej autorki, który został przetłumaczony specjalnie na potrzeby tej premiery.

W Grotesce odbędą się jeszcze dwie premiery – 7 kwietnia będzie można zobaczyć Spektakl niespodziankę, natomiast 23 czerwca Cudowną lampę Alladyna – w nowo zmodernizowanej Sali Kopułowej i Sali Teatralnej. Teatr zaprasza również na przedstawienia adresowane specjalnie dla dorosłych, chociażby Mistrza i Małgorzatę w reżyserii i adaptacji Waldemara Wolańskiego, oraz Kod Mistrzów, którego marcowa odsłona będzie poświęcona Tadeuszowi Strugale.

Groteska zmienia się nie tylko w przestrzeni materialnej, ale także w obszarze medialnym i wirtualnym. Zmieniła się bowiem strona internetowa teatru oraz identyfikacja wizualna spotów reklamowych ukazujących się w środkach komunikacji miejskiej. Odpowiedzialną za nową identyfikację jest Małgorzata Zwolińska, która przyznała, że jej inspiracją, użytą w rozwiązaniach graficznych, była stylistyka czasopisma „Przekrój”, z którego środowiskiem związani byli założyciele Groteski.

Tekst: Bartosz Rosenberg

Teatr Groteska – konferencja
21 lutego 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz