Ubezpieczanie pojazdów w biznesie motoryzacyjnym w praktyce

W przypadku firm z branży motoryzacyjnej – gdzie kontakt z danym samochodem trwa zwykle krótko – nie zawsze opłaca się ubezpieczać w tradycyjny sposób. Lepszym rozwiązaniem może okazać się Trade Insurance, które uchroni cię przed poniesieniem kosztów w wyjątkowych sytuacjach.

Fot. na licencji CC0 Creative Commons (źródło: Pixabay)

Fot. na licencji CC0 Creative Commons (źródło: Pixabay)

Polisa typu Trade Insurance ubezpiecza nie konkretny pojazd, ale osobę. Dzięki temu, jeśli np. mechanik podczas wykonywania swoich obowiązków uszkodzi samochód, to nie on poniesie koszty jego naprawy, lecz towarzystwo ubezpieczeniowe.

Dlaczego warto skorzystać z tego ubezpieczenia?

W miejscach, w których klient powierza specjalistom swój pojazd (takich jak myjnia samochodowa, warsztat czy hotel, który świadczy usługi odbierania i parkowania pojazdu) istnieje prawdopodobieństwo jego uszkodzenia. Może do tego dojść nawet podczas lakierowania lub naprawy. Niestety czasami wiąże się to z wysokimi kosztami dodatkowymi. Co gorsze jednak, można stracić zaufanie klientów, cierpi na tym również wizerunek firmy. Jednak można temu łatwo zapobiec, zabezpieczając się odpowiednią polisą.

Trade Insurance – co zyskujesz?

W wariancie podstawowym Trade Insurance znajduje się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że jeśli ubezpieczony spowoduje uszkodzenie pojazdu podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, koszty naprawy pokryje ubezpieczyciel. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest poczucie bezpieczeństwa – możesz spokojnie wykonywać swoją pracę lub prowadzić firmę: w razie czego nad wszystkim czuwa towarzystwo ubezpieczeniowe.

Pakiet podstawowy można rozszerzyć o różne dodatki. Znajdują się wśród nich m.in. polisa dla osób, które prowadzą działalność związaną ze sprzedażą pojazdów silnikowych oraz ubezpieczenie, które chroni sprzedawców przed kosztami naprawy uszkodzeń pojazdów powstałych podczas prezentacji samochodu lub jazdy próbnej. Możliwe jest także wykupienie dodatkowego ubezpieczenia dla osób w wieku poniżej 25 lat lub zatrudniających pracowników w tym wieku. Ubezpieczenie takie będzie ważne na terenie twojego przedsiębiorstwa, a także na drogach (np. podczas jazdy próbnej). Tego rodzaju produkty ubezpieczeniowe posiada w swojej ofercie m.in. brytyjska firma Insurance Factory. Warto rozglądać się za wyspecjalizowanymi ofertami, które będą lepiej dopasowane do niestandardowych wymagań nabywcy polisy.

Dodaj komentarz