• 2018-02-21

Zwiastun Twarzy Małgorzaty Szumowskiej

Twarz to najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie (Body/Ciało), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie (W Imię…), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno (33 sceny z życia).

„Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska  (źródło: materiały prasowe)

„Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska (źródło: materiały prasowe)

Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski (Body/Ciało). Odtwórcą głównej roli w Twarzy jest Mateusz Kościukiewicz (Wszystko co kocham, W imię, Matka Teresa od kotów, Amok). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie Baby Bump oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Shillera.

Twarz to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

 

Twarz, reż. Małgorzata Szumowska
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 6 kwietnia 2018 roku

Dodaj komentarz