Re-konstrukcja wydarzeń

Galeria Entropia niebawem obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji zaprasza na pierwsze zdarzenie z cyklu Entropia rośnie v.3.0 (wersja 3.0).

„Re-konstrukcja w procesie”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Re-konstrukcja w procesie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

30 lat temu z inicjatywy Alicji i Mariusza Jodko rozpoczęła działalność Galeria Entropia, która funkcjonuje do dziś jako Instytucja Kultury miasta Wrocławia. Otwarciu pierwszej wystawy (malarstwo i rysunki Andrzeja Reraka) towarzyszyła multi-projekcja filmowa 16 mm autorstwa pomysłodawców i inicjatorów Galerii. Była to swoista manifestacja zainteresowania procesualnością, „płynnością” form w naturze i sztuce. Z perspektywy czasu można uznać, że pokaz ten adekwatnie oddawał ducha Entropii oraz wskazywał na multimedialne tropy obecne od początku w programie Galerii.

Pokaz Re-konstrukcja w procesie nawiązuje do tego momentu i tego celuloidowego medium a całe zdarzenie próbuje odwrócić strzałkę czasu co — jak wiadomo — na dłuższą metę nie jest możliwe bowiem zgodnie z II prawem termodynamiki entropia rośnie. W programie wieczoru wystąpienia różnych artystów, atrakcje, niespodzianki i zaskakujące menu.

Re-konstrukcja w procesie rozpoczyna całoroczny projekt Entropia Rośnie v.3.0 (wersja 3.0), który odnosi się zarówno do historii jak i współczesności, a rok 2018 Galeria ogłasza Rokiem Entropii.

Artyści: filmy 16 mm — Alicja i Mariusz Jodko, muzyka na żywo: Andrew Dixon (gęśle), działania: Kamila Wolszczak, grupa AMEN (Marcin Mierzicki, Piotr-Marcin Stapiński, Julita Gielzak, Jerzy Kosałka), dokumentacja aktywna: Mira Boczniowicz. Kooperacja: Maciek Bączyk.

Re-konstrukcja w procesie: wydarzenie, pokaz filmowy,  muzyka 
23 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz