Re-konstrukcja wydarzeń

Galeria Entropia niebawem obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Z tej okazji zaprasza na pierwsze zdarzenie z cyklu Entropia rośnie v.3.0 (wersja 3.0).

„Re-konstrukcja w procesie”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Re-konstrukcja w procesie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

30 lat temu z inicjatywy Alicji i Mariusza Jodko rozpoczęła działalność Galeria Entropia, która funkcjonuje do dziś jako Instytucja Kultury miasta Wrocławia. Otwarciu pierwszej wystawy (malarstwo i rysunki Andrzeja Reraka) towarzyszyła multi-projekcja filmowa 16 mm autorstwa pomysłodawców i inicjatorów Galerii. Była to swoista manifestacja zainteresowania procesualnością, „płynnością” form w naturze i sztuce. Z perspektywy czasu można uznać, że pokaz ten adekwatnie oddawał ducha Entropii oraz wskazywał na multimedialne tropy obecne od początku w programie Galerii.

Pokaz Re-konstrukcja w procesie nawiązuje do tego momentu i tego celuloidowego medium a całe zdarzenie próbuje odwrócić strzałkę czasu co — jak wiadomo — na dłuższą metę nie jest możliwe bowiem zgodnie z II prawem termodynamiki entropia rośnie. W programie wieczoru wystąpienia różnych artystów, atrakcje, niespodzianki i zaskakujące menu.

Re-konstrukcja w procesie rozpoczyna całoroczny projekt Entropia Rośnie v.3.0 (wersja 3.0), który odnosi się zarówno do historii jak i współczesności, a rok 2018 Galeria ogłasza Rokiem Entropii.

Artyści: filmy 16 mm — Alicja i Mariusz Jodko, muzyka na żywo: Andrew Dixon (gęśle), działania: Kamila Wolszczak, grupa AMEN (Marcin Mierzicki, Piotr-Marcin Stapiński, Julita Gielzak, Jerzy Kosałka), dokumentacja aktywna: Mira Boczniowicz. Kooperacja: Maciek Bączyk.

Re-konstrukcja w procesie: wydarzenie, pokaz filmowy,  muzyka 
23 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR