Jak będzie wyglądało Polskie Wnętrze 2017?

W ramach dziesiątej edycji plebiscytu Polska Architektura XXL 2017 organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury, nominowano projekty, które mają szansę na zdobycie zaszczytnego tytułu Polskie Wnętrze 2017. W tegorocznym konkursie o głosy walczy czterdzieści realizacji projektów, podzielonych na kategorie: Wnętrza prywatne i Wnętrza publiczne. Swoje typy internauci mogą wybierać do 28 lutego.

Kancelaria prawna Kochański Zięba i Partnerzy, proj. Iliard Architecture & Project Management (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kancelaria prawna Kochański Zięba i Partnerzy, proj. Iliard Architecture & Project Management (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie już laureaci plebiscytu wybierani są dwutorowo. Będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury. Wyniki glosowania internetowego poznamy na początku marca, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się 22 marca w Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku. Głosy można oddawać na stronie portalu Sztuka Wnętrza.

Wśród nominowanych projektów wnętrz publicznych znalazły się między innymi:

  • Hotel Indigo Kraków – wnętrza według projektu pracowni SAO InvestmentsButikowy Hotel Indigo Kraków to pierwszy obiekt tej marki w Polsce. Każdy z jej obiektów jest inny, dopasowany do sąsiedztwa, w którym powstaje, z wnętrzami inspirowanymi lokalną kulturą, charakterem i historią okolicy.
  • Biuro kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy według projektu pracowni Iliard Architecture & Project ManagementSiedziba krakowskiego oddziału kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy od samego progu daje jasny, choć subtelny sygnał. W jego wnętrzach każdy klient poczuje, że znalazł się w profesjonalnych rękach. 1400-metrowe przestrzenie kancelarii zaprojektowane przez pracownię Iliard łączą w sobie klasyczne, minimalistyczne wzornictwo z odrobiną drapieżności i niekonwencjonalnych rozwiązań.
  • Ghelamco Office według projektu pracowni Massive DesignNowa odsłona biura polskiego oddziału dewelopera Ghelamco została zrealizowana we własnej, flagowej inwestycji – budynku Warsaw Spire na jednym z najwyższych pięter wieżowca. Design biura został oparty o lata eksperymentów i badań prowadzonych na potrzeby produkcji wzornictwa przemysłowego. Niemal wszystkie elementy wnętrza: od wykładziny, poprzez meble, okładziny ścienne, a nawet sufity zostały wykonane według projektu Maca Stopy.
Mikro mieszkanie, proj. Interurban (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikro mieszkanie, proj. Interurban (źródło: materiały prasowe organizatora)

W kategorii Wnętrze prywatne nominowane zostały między innymi:

  • Mikro mieszkanie według projektu pracowni InterurbanProjektując małe wnętrze, architekci postawili na jasne, stonowane tło, którego dopełnieniem są wyraziste akcenty kolorystyczne. Nadrzędnym zadaniem projektowym było wydzielenie części sypialnej z przestrzeni dziennej. Geometryczne kształty i graficzne kolory to motyw przewodni wykorzystany w detalach stolarskich oraz w elementach wyposażenia mieszkania.
  • Niezwykła metamorfoza wnętrza według pracowni ma.paMieszkanie do kapitalnego remontu w śląskiej kamienicy zmieniono w wysmakowane miejsce do mieszkania i pracy. Odrapane ściany, stare drzwi, odkryte piony instalacyjne odegrały ważną rolę we wnętrzu. Dzięki ich pozostawieniu udało się projektantom stworzyć odważne i malownicze pomieszczenia, z zachowaniem cech charakterystycznych dla starej kamienicy. Część ścian pokrytych cegłą pomalowano na kolor biały. Część natomiast pozostawiono w wersji odrapanej, tworząc pożywkę dla wyobraźni odbiorcy.
  • Mieszkanie BB według projektu pracowni Yon YonsonMieszkanie w starej kamienicy na szczecińskim Niebuszewie czekało czterdzieści lat na swoje nowe życie. Warto było czekać. Architekt wnętrz Mateusz Warzecha ze studia YON YONSON zmienił zaniedbane pomieszczenia w oryginalne i wysmakowane wnętrza. Jego projektowym motto są słowa Antoine de Saint-Exupéry „piękno powstaje nie wtedy, gdy można jeszcze coś dodać, lecz wtedy, gdy nie można już nic odjąć”. Dlatego zawsze z niezwykłym oddaniem stara się tworzyć projekty w pełni odpowiadające potrzebom ich użytkowników, łącząc ze sobą estetykę i wygodę użytkowania.

Więcej informacji na temat nominowanych projektów znajduje się na stronie portalu Sztuka Wnętrza.

Plebiscyt Polskie Wnętrze 2017
Głosowanie internautów: do 28 lutego 2018 roku
Wyniki: marzec 2018 roku

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL
22 marca 2018 roku
Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku

Dodaj komentarz