Międzynarodowo na Cracow Fashion Week

To będzie modowe spotkanie kultur z odległych stron świata. W czasie Cracow Fashion Week – od 10 do 18 marca – który organizuje Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w partnerstwie z miastem Kraków, zaprezentowane zostaną kolekcje utalentowanych projektantów z Chin. Swoje projekty pokażą Jiefei Wang oraz Wenwen Hou, którzy specjalnie z tej okazji przylecą do Krakowa.

Wenwen Hou (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wenwen Hou (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolekcje chińskich projektantów studiujących na Uniwersytecie w Szanghaju zostaną pokazane w czasie gali Cracow Fashion Awards, która odbędzie się 10 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W programie wydarzenia jest konkurs najlepszych dyplomów SAPU oraz międzynarodowe pokazy towarzyszące, wśród których znajdą się prezentacje kolekcji Jiefei Wang oraz Wenwen Hou. Profesor wydziału mody Uniwersytetu w Szanghaju Bin Chen, który jest również członkiem China Fashion Association, zasiądzie w Radzie Wysokiej Mody, oceniającej kolekcje konkursowe.

W czasie Cracow Fashion Week odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń związanych z modą. Warto zwrócić uwagę na Focus on Fashion – międzynarodową wystawę fotografii mody, której wernisaż odbędzie się 12 marca w Galerii Szarej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Jiefei Wang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jiefei Wang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Poza tym można będzie wziąć udział w wielu warsztatach i wykładach dotyczących projektowania, przerabiania i stylizowania, prowadzonych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Większość z nich jest bezpłatna.

Cracow Fashion Week jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Cracow Fashion Week
Od 10 do 18 marca 2018 roku
Kraków

Gala Cracow Fashion Awards
10 marca 2018 roku
Centrum Kongresowym ICE Kraków

Focus on Fashion
Wystawa fotografii
12 marca 2018 roku
Galeria Szara
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz