• 2018-02-21

Piękna i Bestia w Grotesce

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza 3 marca na premierę Pięknej i Bestii Jeanne-Marie Leprince de Beaumont w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, „Piękna i Bestia” (źródło: materiały prasowe teatru)

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, „Piękna i Bestia”, reż. Jerzy Jan Połoński (źródło: materiały prasowe teatru)

Piękna i Bestia to kolejne przedstawienie w repertuarze Teatru Groteska oparte na klasycznej baśni i wpisujące się w nurt spektakli familijnych. Spektakl będzie teatralnym przełożeniem XVIII-wiecznej powieści Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. Opisane przez autorkę problemy i rozważania dotyczące piękna, i jego znaczenia w naszym codziennym życiu, nic nie straciły na swojej aktualności. W czasach wszechobecnego wyścigu o NAJlepsze, NAJwiększe i NAJpiękniejsze wewnętrzne piękno, które eksponuje pisarka, może być idealnym drogowskazem dla młodego widza.

Spektakl będzie miał formę musicalową – utwory stylizowane na XVIII-wieczną muzykę klasyczną skomponuje Łukasz Damrych. Będzie można zobaczyć też piękne lalki – urzekającą scenografię do spektaklu stworzy Mariusz Napierała – uznany scenograf teatrów operowych i muzycznych. Choreografię ułoży niezawodny Jarosław Staniek, a całość wyreżyseruje od wielu lat związany z Groteską – Jerzy Jan Połoński.

Realizatorzy:

Reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Scenografia: Mariusz Napierała
Muzyka: Łukasz Damrych
Choreografia: Jarosław Staniek

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, Piękna i Bestia
Premiera: 3 marca 2018 roku, godz. 18.00
Teatr Groteska w Krakowie

Dodaj komentarz