• 2018-02-21

Królowa Śniegu – droga do miłości

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi trwają próby do premiery spektaklu Królowa Śniegu Hansa Christiana Andersena w reżyserii Janiny Niesobskiej. Premiera odbędzie się na Dużej Scenie Jaracza, 25 lutego.

Hans Christian Andersen, „Królowa Śniegu”, reż. Janina Niesobska (źródło: materiały prasowe teatru)

Hans Christian Andersen, „Królowa Śniegu”, reż. Janina Niesobska (źródło: materiały prasowe teatru)

Dawno, dawno temu, w odległej krainie żył okrutny czarnoksiężnik. Zwano go Mistrzem Czarnej Magii. Uwielbiał czynić zło. Wszędzie, gdzie się pojawił wlókł za sobą nieszczęście. Pewnej nocy wpadł na iście szatański pomysł: postanowił odlać czarodziejskie lustro, w którym wszystko odbijałoby się na opak. Biada ci, stary świecie – myślał, zacierając ręce. To lustro sprawi, że staniesz na głowie. Co piękne wyda się szkaradne, co proste okaże się koślawe. Dobro w zło się obróci, a mądrość przegra z głupotą.

Tak zaczyna się Królowa Śniegu, jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, w adaptacji Ewy Drozdowskiej. I tak zaczyna się niezwykła, pełna magii historia Kaja i Gerdy, rozdzielonych przez okrutną Królową Śniegu. Piękna „opowieść drogi” o sile miłości, odwadze i determinacji w jej poszukiwaniu.

Realizatorzy:

Reżyseria, ruch sceniczny Janina Niesobska
Przekład i adaptacja: Ewa Drozdowska
Dekoracje i kostiumy: Maria Balcerek
Opracowanie muzyczne: Janina Niesobska, Beata Brożek-Grabarczyk
Asystent reżysera: Beata Brożek-Grabarczyk

Występują: Ewa Audykowska, Monika Badowska, Katarzyna Cynke, Iwona Dróżdż-Rybińska, Urszula Gryczewska, Dorota Kiełkowicz, Irmina Liszkowska (PWSFTv i T), Izabela Noszczyk, Grażyna Walasek, Hubert Jarczak, Rafał Kowalski(PWSFTv i T), Robert Latusek, Radosław Osypiuk, Mariusz Siudziński, Bogusław Suszka, Krzysztof Wach, Marcin Włodarski.

Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu
Premiera: 25 lutego 2018 roku, godz. 12.00
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dodaj komentarz