• 2018-02-20

Granty od Centrum Designu Gdynia

Trwa nabór ofert w konkursie na wdrażanie dobrych praktyk projektowych, organizowanym przez PPNT Gdynia – Centrum Designu. O dotację mogą obiegać się organizacje pożytku publicznego działające w obszarze wzornictwa i rewitalizacji. Zgłoszenia można nadsyłać do 9 marca.

Konkurs Centrum Designu Gdynia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Centrum Designu Gdynia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Każdego roku Gdynia przyznaje dotacje organizacjom pozarządowym w otwartych konkursach ofert. Realizacjom projektów z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni miejskiej i wdrażaniu praktyk projektowych towarzyszą konsultacje społeczne, co pozwala nie tylko zmieniać wizualny obraz miasta, ale także integrować i wpływać na nawiązywanie pozytywnych relacji mieszkańców.

W poprzednich latach za sprawą konkursu na jednym z redłowskich bloków umieszczono neonowy miejski witacz autorstwa Traffic Design, a dzięki działaniom Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto zbudowano miejski ogród w dzielnicy Witomino. W ubiegłym roku udało się także ożywić okolice pałacu w Parku Kolibki, gdzie stanęła wielofunkcyjna ławka, doskonale sprawdzająca się jako miejsce wspólnego odpoczynku, pikniku, a nawet jazdy na deskorolce.

Termin naboru ofert do tegorocznej edycji konkursu upływa 9 marca. Na realizację projektów przeznaczono kwotę 100 000 zł. O wyborze projektów zadecyduje powołana przez Prezydenta Miasta Gdyni Komisja, która pod uwagę weźmie estetykę, jakość, trwałość i użyteczność proponowanych rozwiązań.

Więcej informacji na stronie Centrum Designu Gdynia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Granty na wdrażanie dobrych praktyk projektowych
Zgłoszenia: do 9 marca 2018 roku
Centrum Designu Gdynia

Dodaj komentarz