• 2018-02-19

6. Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Od 21 marca do 13 maja polscy widzowie będą mogli w ramach Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA podziwiać najnowsze i najlepsze filmy animowane ostatnich dwóch lat. O!PLA to największy festiwal tego typu na świecie. Wielkie Otwarcie zaplanowano w Łodzi.

6. Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (źródło: materiały prasowe organizatora)

6. Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na program 6. Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA złożą się trzy konkursy: Główny (podzielony na 5 kategorii: studyjną, szkolną, animowany wideoklip, formanimy i animowane fraszki), Teraz Dzieci Mają Głos! (podzielony na 2 kategorie: przedszkolną i wczesnoszkolną) oraz „Oh! People Love Animation” (konkurs międzynarodowy).

Z niemal 200. zgłoszeń, jakie napłynęły na 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, po uważnym i wielokrotnym obejrzeniu każdego filmu, do Konkursu Głównego zostało zakwalifikowanych 66 filmów, zaś do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! – 24. Filmy w obu konkursach pochodzą z lat od 2016 do 2018.

W tym roku wyjątkowo zabraknie kategorii OFF&GO! oraz kategorii POZA POLSKĄ. Pojawi się natomiast zupełnie nowy konkurs w ramach O!PLA – „Oh! People Love Animation” obejmujący laureatów Nagród Publiczności na zagranicznych festiwalach animacji w roku 2017.

Ponadto, pragnąc upamiętnić wspaniałych artystów i przyjaciół polskiej animacji, od tego roku każda z kategorii na O!PLA posiadać będzie swojego Patrona.

O!PLA 2018 odbędzie się w dn. 21 marca – 13 maja 2018 w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce. Wielkie Otwarcie O!PLA będzie mieć miejsce w Łodzi (21 marca, Kino Bodo), zaś Wielki Finał w Pacanowie (19 maja, Centrum Bajki im. Koziołka Matołka).

Lista filmów, które powalczą o uznanie widzów, a co za tym idzie – Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz Nagrody Specjalne przyznawane przez zaprzyjaźnione festiwale – dostępna jest na stronie O!PLA.

6. Festiwal Polskiej Animacji O!PLA
Od 21 marca do 13 maja 2018 roku
Wielkie Otwarcie O!PLA
21 marca 2018 roku
Kino Bodo w Łodzi
Wielki Finał O!PLA
19 maja 2018 roku
Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Dodaj komentarz