Wykłady z cyklu Sto lat! Sztuki Polskiej

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje cykl wykładów pt. Sto lat! Sztuki Polskiej omawiający najciekawsze i najważniejsze zagadnienia kształtujące sztukę niepodległej Polski.

„Sto lat! Sztuki Polskiej”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sto lat! Sztuki Polskiej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykłady prowadzone są przez wybitnych historyków/historyczki sztuki i naukowców z całego kraju, reprezentantów wybranych instytucji badawczych i wystawienniczych. Mają charakter popularnonaukowy. Cykl jest świetną okazją do zapoznania się ze sztuką polską od źródeł współczesności (kształtującej się w okresie odzyskania przez Polskę niepodległości); od awangardy, przez sztukę powojenną, konceptualną, ekspresjonistyczną, krytyczną, po zjawiska aktualne.

Najbliższe spotkania odbędą się:

  • 19 lutego – Początki awangardy – wykład autorstwa Anny Saciuk-Gąsowskiej, historyczki sztuki, kustosza Muzeum Sztuki w Łodzi;
  • 26 marca – wykład autorstwa Natalii Zarzeckiej Dyrektor Cricoteki w Krakowie poświęcony Tadeuszowi Kantorowi i Grupie Krakowskiej.

Kolejne spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, do końca 2018 roku, w wybrane poniedziałki o godz.18.00. Informacje o wykładach w kolejnym kwartale, ukażą się na początku kwietnia.

Wykłady z cyklu Sto lat! Sztuki Polskiej
19 lutego, 26 marca 2018 roku, o godz. 18.00
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz