• 2018-02-17

Those Who Dream By Day wydaje pierwszy długogrający album

5 marca ukaże się ich pierwszy długogrający album post-rockowej grupy Those Who Dream By Day zatytułowany Glad to be… Materiał na płycie oddaje emocje, które towarzyszyły zespołowi przez ostatnie dwa lata. Jest to concept album, którego esencją jest przede wszystkim przyjaźń.

Those Who Dream By Day, „Glad to be…” (źródło: materiały prasowe)

Those Who Dream By Day, „Glad to be…” (źródło: materiały prasowe)

Those Who Dream By Day na początku roku 2017 zespół opublikował swoje pierwsze wydawnictwo w postaci EP’ki, która została ciepło przyjęta w Polsce i za granicą. Wydawnictwo znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych debiutów na świecie według zagranicznego portalu Post-rock.

Ich utwór pt. Stories We Were About To Create znalazł się na kompilacji Cold Wind Is The Promise Of A Storm, która wyszła spod skrzydeł grupy Post-rock PL – największej polskiej strony o post-rocku i podobnych gatunkach.

Z kolei utwór z EP’ki pt. Lighthouse Keeper znalazł się na kompilacji wytwórni too many fireworks pt. A Short History of Nearly Everything.

Zespół miał również okazję stworzyć ścieżkę dźwiękową do krótkometrażowego filmu autorstwa Huberta Patynowskiego pt. Nieśmiertelna, który zwyciężył w konkursie Festiwalu Off Camera 2015 w kategorii Allegro Short Lab.

Na nowej płycie Those Who Dream By Day w jednym z utworów gościnnie głosu użyczył Wawrzyniec Dąbrowski (m.in. Henry David’s GUN, Letters from Silence). Płyta będzie dostępna w dystrybucji cyfrowej w dniu premiery. Wydawnictwo zostało samodzielnie przygotowane przez zespół Those Who Dream By Day.

Skład zespołu:

Karolina Bartkiewicz – gitara elektryczna
Jan Kalinowski – gitara basowa / syntezator
Michał Kaluga – perkusja
Krzysztof Leoniak – gitara elektryczna / karimba

Those Who Dream By Day, Glad to be…
Premiera: 5 marca 2018 roku
Płyta wydana w duchu DIY

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR