Julia Marcell TRIO we Wrocławiu

Już 4 marca we wrocławskim klubie Proza odbędzie się koncert Julii Marcell TRIO. Julii Marcell towarzyszyć będą: Mandy Ping Pong i Gosia Dryjańska.

Julia Marcell TRIO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Marcell TRIO (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piosenki Julii Marcell bywają mroczne i melancholijne, niektóre wznoszą i roznoszą swoją energią, inne pędzą jak ciężarówka w filmowym pościgu, a niektóre są czułe i pełne ciepła. Julia wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, czasem proste, czasem niepokojące, ale zawsze pełne humoru i auto-ironii.

Julia Marcell jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką, która do tej pory nagrała cztery albumy – ufundowane przez internautów It Might Like You z 2008 roku, June z 2011, z piosenkami Matrioszka i Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, Sentiments oraz Proxy wydane przed rokiem.

Za swoją twórczość otrzymała w 2012 roku Paszport Polityki w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, ale też Nagrodę Artystyczną miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.

Płyty Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę dla filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka Jak całkowicie zniknąć (2015) oraz sztuk teatralnych Kamienne niebo zamiast gwiazd (2014) i Kronos (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Julia Marcell TRIO wystąpi w składzie:
Julia Marcell – śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe,
Mandy Ping Pong – śpiew, altówka, instrumenty klawiszowe,
Gosia Dryjańska – śpiew, instrumenty klawiszowe.

Koncert Julii Marcell TRIO
4 marca 2018 roku o godzinie 20.00
Klub Proza we Wrocławiu

Dodaj komentarz