Macie swoją kulturę

Wydawnictwo Narodowego Centrum Kultury prezentuje publikację Xawerego Stańczyka pt. Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996.

Xawery Stańczyk, „Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978-1996”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Xawery Stańczyk, „Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978-1996” (źródło: materiały prasowe)

Jest to pierwsze opracowanie w sposób kompleksowy podejmujące tematykę kultury alternatywnej lat 80. i 90. Zjawisko to przedstawione jest w sposób oryginalny i wyczerpujący, z wyjątkową dbałością o szczegóły i wiarygodność źródłową. Autor pokazuje specyfikę kultury alternatywnej w społecznych i kulturowych kontekstach PRL i okresu transformacji ustrojowej. Książka otrzymała entuzjastyczne recenzje jako nowatorska, kompleksowo opisująca temat kultury alternatywnej, a także interesująca i przystępna językowo dla szerokiego odbiorcy.

Książka powstała na podstawie pracy doktorskiej dr Xawerego Stańczyka pt. Kultura alternatywna w Polsce 1978–1996. Wyobraźnia, samoorganizacja, komunikacja, obronionej w Instytucie Kultury Polskiej, na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Praca doktorska otrzymała I nagrodę w Konkursie NCK na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze (edycja 2015/2016).

Xawery Stańczyk. Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978-1996
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo NCK

Dodaj komentarz