• 2018-02-16

Od Wesela do Wesela

2 i 3 marca w Teatrze Gdynia Główna odbędzie się spektakl Od Wesela do Wesela wg Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Ewy Ignaczak. W obsadzie będzie można zobaczyć: Ida Bocian, Marta Jaszewska, Małgorzata Polakowska, Damian Bejger, Jakub Mielewczyk i Piotr Srebrowski.

„Od Wesela do Wesela”, reż. Ewa Ignaczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Od Wesela do Wesela”, reż. Ewa Ignaczak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Napisany przeszło sto lat temu przez Wyspiańskiego dramat wciąż zadaje nam, Polakom te same niewygodne pytania. Czy Poeta i Dziennikarz wreszcie będą umieli na nie odpowiedzieć? Czy podejmą się powierzonej im przez Duchy misji? A może ponownie skażą nas na kolejne stulecie podrygiwania w takt chocholego tańca?

Esencjonalna adaptacja Wesela autorstwa Ewy Ignaczak, jak w soczewce skupia naszą uwagę na zadaniach, które społeczeństwo stawia przed intelektualistami i artystami. Na tym, by porzucili celebryckie flirty, snucie marzeń i planów, a zamiast tego działali i podjęli wysiłki, by odważnie opisywać i krytykować rzeczywistość. By wybudzili się ze stuletniego uśpienia i stali się przewodnikami, inspirowali, zadawali nawet niewygodne pytania. By osiągnąć ten cel mogą liczyć na kreacyjną moc kobiet. Ale czy to wystarczy by uwolnić się spod dyktatu Chochoła?

Ewa Ignaczak – reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Od Wesela do Wesela, reż. Ewa Ignaczak
2 i 3 marca 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz