• 2018-02-15

Scorpions ponownie w Polsce

Niesłabnące zainteresowanie fanów sprawiło, że niemiecka legenda rocka nie składa broni. Scorpions 29 lipca zagrają w Atlas Arenie w Łodzi. Jak sami przyznają: nikt nie pozwala im zakończyć kariery.

Scorpions w Atlas Arena w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scorpions w Atlas Arena w Łodzi (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cały świat, ludzie, promotorzy chcieli, abyśmy wyjechali w trasę. Nowe pokolenie nas przekonało. Wraz ze startem trasy Farewell, ruszył nasz fanpage na Facebooku. Zdobyliśmy milion followersów, ale zauważyliśmy, że aż 80% z nich to osoby w wieku 16-28 lat. Zastanawialiśmy się już wcześniej, skąd bierze się tyle młodych osób pod sceną, no i teraz już wiemy! Nasza muzyka i wizerunek, a do tego klipy na YouTube sprawiają, że ludzie chcą nas zobaczyć. Kto jeszcze jest 50 lat na scenie?! Rolling Stones, The Beach Boys i The Who. Biorąc to pod uwagę fakt, że pochodzimy z Niemiec, świętowanie 50-lecia kariery muzycznej, kiedy nikt nie wierzył na początku, że zespół z Niemiec może coś takiego osiągnąć, a teraz dalej kontynuować, to trochę jak cud – komentuje Rudolf Schenker.

Zespół jednak nie próżnuje i cały czas aktywnie działa pod względem wydawniczym i koncertowym. Pod koniec listopada 2017 roku grupa wypuściła składankę Born To Touch Your Feelings – Best Of Rock Ballads, gdzie znalazły się dwie nowe kompozycje. Scorpions zagrali również dwukrotnie w poprzednim roku w Polsce, w 24 czerwca jako headliner Tauron Life Festival Oświęcim oraz 1 grudnia w ERGO Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Każdy z koncertów Scorpions jest gigantycznym sukcesem frekwencyjnym! Na świecie jest naprawdę mało zespołów, które potrafią wyprzedać swoje koncerty w Polsce i to z tak dużą regularnością. Przy czym widzimy, że na te wydarzenia przychodzą coraz młodsi fani. To jest doprawdy duże osiągniecie, aby kapeli z tak długoletnim stażem udawało się wciąż podtrzymywać zainteresowanie swoją twórczością – twierdzi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Scorpions
29 lipca 2018 roku
Atlas Arena, Łódź

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR