• 2018-02-15

Punk Fest – Kraków 2018

10 marca w klubie kwadrat w Krakowie odbędzie się Punk Fest. Na scenie będzie można zobaczyć takich artystów jak Booze&Glory, The Last Resort czy Rude Pride.

Punk Fest 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punk Fest 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jedna z największych grup światowego street punka, zespół Booze & Glory wystapi w roli headlinera tegorocznego Punk Festu. Booze & Glory pochodzą z Londynu i graja muzykę określaną jako street punk. Grupa zyskała popularność nie tylko na angielskiej scenie. Ich utwór London Skinhead Crew stał się hitem pod wieloma szerokościami geograficznymi.

The Last Resort – Nazwa zespołu nawiązuje do założonego w pierwszej połowie lat 80-tych w Londynie sklepu odzieżowego, będącego mekką skinheadów. Niemal od samego początku istnienia, zespół stał sie żywą legendą. Ich pierwszy koncert odbył się 14 marca 1981 roku w w Acklam Hall w zachodnim Londynie.

Rude Pride to jeden z ciekawszych zespołów reprezentujących nową falę oi!music, która wezbrała kilka lat temu. Chłopaki pochodzą z Madrytu, mają na koncie świetny album Be true to yourself oraz epkę. Zjeździli Europę wzdłuż i wszerz a do tego są bardzo spoko wyluzowanymi kolesiami o lewicowych zapatrywaniach na świat. Zespół jako swoje inspiracje wymienia: Perkele, Argy Bargy, The Clash, 4 Promille, Cock Sparrer oraz Decibelios.

Utworzona w 1993 Charge 69 jest jedną z najstarszych wciąż aktywnych, francuskich grup punk-rockowych. To wokół Capsa (ex-PKRK) i Laurenta (ex-Skaferlatine) zawiązał się zespół. Charge 69 może pochwalić się przynależnością do listy formacji punk, które przetrwały dziesięciolecia bez najmniejszych kompromisów.

Aggressive jak sami o sobie piszą, preferują mieszankę stylów oldschool, HC-Punk i Oi ! Do ich inspiracji można zaliczyć: Marching Orders, Stomper 98, Bishops Green, Cock Sparrer, Razorcut, Discipline, Madball czy AF. Niemiecki skład uformował się w 2013 roku, rok później powstało pierwsze demo zaś w 2015 roku ujrzało światło dzienne wydawnictwo SPIT BLOOD. Zespół pracuje właśnie nad swoim najnowszym materiałem.

W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba. I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia. Zespół Sexbomba gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem.

Punk Fest 
10 marca 2018, godz. 16.00
Klub Kwadrat, Kraków

Dodaj komentarz