• 2018-02-15

Punk Fest – Kraków 2018

10 marca w klubie kwadrat w Krakowie odbędzie się Punk Fest. Na scenie będzie można zobaczyć takich artystów jak Booze&Glory, The Last Resort czy Rude Pride.

Punk Fest 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punk Fest 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jedna z największych grup światowego street punka, zespół Booze & Glory wystapi w roli headlinera tegorocznego Punk Festu. Booze & Glory pochodzą z Londynu i graja muzykę określaną jako street punk. Grupa zyskała popularność nie tylko na angielskiej scenie. Ich utwór London Skinhead Crew stał się hitem pod wieloma szerokościami geograficznymi.

The Last Resort – Nazwa zespołu nawiązuje do założonego w pierwszej połowie lat 80-tych w Londynie sklepu odzieżowego, będącego mekką skinheadów. Niemal od samego początku istnienia, zespół stał sie żywą legendą. Ich pierwszy koncert odbył się 14 marca 1981 roku w w Acklam Hall w zachodnim Londynie.

Rude Pride to jeden z ciekawszych zespołów reprezentujących nową falę oi!music, która wezbrała kilka lat temu. Chłopaki pochodzą z Madrytu, mają na koncie świetny album Be true to yourself oraz epkę. Zjeździli Europę wzdłuż i wszerz a do tego są bardzo spoko wyluzowanymi kolesiami o lewicowych zapatrywaniach na świat. Zespół jako swoje inspiracje wymienia: Perkele, Argy Bargy, The Clash, 4 Promille, Cock Sparrer oraz Decibelios.

Utworzona w 1993 Charge 69 jest jedną z najstarszych wciąż aktywnych, francuskich grup punk-rockowych. To wokół Capsa (ex-PKRK) i Laurenta (ex-Skaferlatine) zawiązał się zespół. Charge 69 może pochwalić się przynależnością do listy formacji punk, które przetrwały dziesięciolecia bez najmniejszych kompromisów.

Aggressive jak sami o sobie piszą, preferują mieszankę stylów oldschool, HC-Punk i Oi ! Do ich inspiracji można zaliczyć: Marching Orders, Stomper 98, Bishops Green, Cock Sparrer, Razorcut, Discipline, Madball czy AF. Niemiecki skład uformował się w 2013 roku, rok później powstało pierwsze demo zaś w 2015 roku ujrzało światło dzienne wydawnictwo SPIT BLOOD. Zespół pracuje właśnie nad swoim najnowszym materiałem.

W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie Sexbomba. I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia. Zespół Sexbomba gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem.

Punk Fest 
10 marca 2018, godz. 16.00
Klub Kwadrat, Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR