• 2018-02-15

Łódź Design Festival: Refleksje

Łódź Design Festival odbędzie się w tym roku w zmienionym terminie od 19 do 27 maja. Wydarzenie zwraca się ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są Refleksje.

Łódź Design Festival: Refleksje (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łódź Design Festival: Refleksje (źródło: materiały prasowe organizatora)

W centrum zainteresowania stanie tym razem relacja człowiek – technologia. Temu zagadnieniu poświęcona będzie wystawa główna Nothing but flowers, przygotowana przez Łódź Design Festival (kurator Agata Połeć). Poszukując odpowiedzi na pytanie o związki łączące nas ze współcześnie powstającymi przedmiotami, Festiwal zachęci do zastanowienia się nad znaczeniem nowoczesnego rzemiosła i wartością jaką przypisujemy pracy ludzkich rąk. Festiwal będzie też bardziej obecny w przestrzeni publicznej i skupi się na zagadnieniach urbanistycznych i architektonicznych.

Aktualnie trwają nabory projektów do must have – plebiscytu na najlepsze polskie wdrożenia (zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego) oraz make me! – czyli międzynarodowego konkursu na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokolenia (do 2 marca), w którym zwycięzca otrzyma nagrodę główną – Paradyż Award o wartości 50 tys. zł, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.

Łódź Design Festival to prestiżowe i najczęściej odwiedzane wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce. Obecnie to także najważniejsza impreza dotycząca projektowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś, skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Jest miejscem spotkań i poszukiwania inspiracji. Prezentuje innowacje i projekty mające istotny wpływ na nasze otoczenie. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 000 osób z całego świata.

Łódź Design Festival
Od 19 do 27 maja 2018 roku
Łódź Art Center

Dodaj komentarz