• 2018-02-15

Latające Pięści nakręcone skanerem do dokumentów

Warszawska grupa Latające Pięści, w skład której wchodzą muzycy takich zespołów jak: So Slow, AmaroK, Administratorr Electro zapowiada wydanie debiutanckiego albumu studyjnego. Fluoksetyna to pierwszy singiel zespołu, który zwiastuje nadchodzącą płytę Procedury Wewnętrzne.

Latające Pięści, „Fluoksetyna”, fot. Paweł Czarnecki (źródło: materiały prasowe)

Latające Pięści, „Fluoksetyna”, fot. Paweł Czarnecki (źródło: materiały prasowe)

Utwór, jak i cała płyta zostały nagrane zimą 2017 w Studio Serakos pod czujnym uchem Państwa Srzednickich. Fluoksetyna to świeże oblicze zespołu, który konsekwentnie hołduje swojej idei absolutnej wolności artystycznej. Tym razem mamy do czynienia z chłodniejszym brzmieniem i zdecydowaną dominacją klawiszy na tle frenetycznego, szarpanego basowego groovu. Latające Pięści nie przestają eksperymentować i prezentują numer inny niż te, do których do tej pory zdążyli przyzwyczaić się słuchacze.

Sugestywny teledysk do piosenki zrealizował Paweł Czarnecki. Wyjątkowość tego klipu podkreśla fakt, iż jest to obraz całkowicie zrealizowany metodą poklatkową, ze zdjęć wykonanych jedynie za pomocą skanera. Teledysk nagrany skanerem. Zeskanowany człowiek, przeanalizowane wszystkie o nim informacje, ocena stanu wewnętrznego, rozkład na czynniki pierwsze.

Klip nakręcony został przez Pawła Czarneckiego – laureata ubiegłorocznych YACH-ów w kategorii Montaż za teledysk do Tranz I: JJ warszawskiej formacji So Slow.

Latające Pięści, Fluoksetyna
Premiera singla: 12 lutego 2018 roku
Cantaramusic

Dodaj komentarz