Mikrorezydecja Galerii W Y

W ramach jednodniowej mikrorezydencji W Y w Szczecinie będzie można obcować z przedstawioną na różne sposoby sztuką współczesną z Łodzi. W ramach wymiany wkrótce i Obrońców Stalingradu 17 przemierzy pół kraju z młodymi artystami ze Szczecina.

„Wymiana”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wymiana” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W walentynkowy wieczór będzie można zobaczyć prace Anny Zagrodzkiej, Karoliny Wojtas i Marty Kortan. Na zakończenie wieczoru wystąpi Mikołaj Tkacz, artysta związany zarówno Akademią Sztuki w Szczecinie jak i przyjaciel Galerii W Y.

Karolina Wojtas (ur. 1996, Jarosław na Podkarpaciu) – ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych (specjalność: techniki graficzne). Jest absolwentką Akademii Fotografii w Krakowie. Studiuje w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie.

Marta Kortan – postać celna i logiczna. Krytyczka estetyki, niebieskie światełko. Je mgłę i tęskni. Sen, jawa, co za różnica?

Anna Zagrodzka (ur. 1991, Warszawa) – ukończyła z wyróżnieniem Fotografię w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Technologię Żywności na Politechnice Łódzkiej. W realizowanych projektach bada zależności zachodzące miedzy nauką i sztuką, każdorazowo poprzedzając swoją twórczość analizą naukową danego tematu. Łączy fotografię z instalacjami wideo i sferą dźwiękową.

Mikołaj Tkacz (ur. 1991 r. w Poznaniu) – rysownik, autor komiksów, muzyk, wideoartowiec. Współzałożyciel i członek komiksowej grupy Maszin. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie specjalizacji Multimediów. Gra w solowym projekcie jako WSZYSTKO oraz współtworzy duety Tkacze, Radioda, BETON i parę innych, okazyjnych, przypadkowych projektów. Współprowadzi wytwórnie MAGIA i -Super-. Żyje i nudzi się w Poznaniu aktualnie pracując nad doktoratem o przypadku w sztuce.

Wymiana. Łódzka Galeria W Y przyjeżdża na Obrońców Stalingradu 17
Artyści: Marta Kortan, Anna Zagrodzka, Karolina Wojtas, Mikołaj Tkacz (koncert)
Otwarcie wystawy: 14 lutego 2018 roku, godz.19.00 / koncert: godz. 20.00
Obrońców Stalingradu 17 w Szczecinie

Dodaj komentarz