• 2018-02-14

Start-DESIGN-up

Arena DESIGN od lat jest miejscem premier produktów i usług. Podczas tegorocznej edycji – odbywającej się od 6 do 9 marca – po raz pierwszy częścią ekspozycji będzie wystawa Start-DESIGN-up.

Start-DESIGN-up podczas arena DESIGN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Start-DESIGN-up podczas arena DESIGN (źródło: materiały prasowe organizatora)

To przestrzeń, którą oddajemy startupom z Polski, które traktują design jako element budowania przewagi konkurencyjnej na rynku – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Motywem przewodnim tegorocznej areny DESIGN są POKOLENIA/GENERATIONS. Budując program wydarzenia organizatorzy chcieli, by znalazły się w nim także panele dyskusyjne, wystawy oraz debaty, podczas których przedstawiciele różnych pokoleń mogą dzielić się swoim dorobkiem, wiedzą, pomysłami z innymi.

I tak np. obok wystawy marki Ligne Roset, która ma 150-letnie doświadczenie we współpracy z projektantami będzie można obejrzeć wystawę Start-DESIGN-up. To prezentacja potencjału kreatywnego i biznesowego młodych ludzi.

Chcemy wyjaśnić hasło „startup”, bo pokoleniu naszych rodziców ono nic nie mówi, a takich firm w Polsce powstaje coraz więcej – wyjaśnia Piotr Sawczuk z Take Me To Design, organizator wystawy Start-DESIGN-up. – Naszym zadaniem jest pokazać, czym są i w jaki sposób pracują startupy – zwłaszcza te związane z obszarem projektowania. Wiele tego rodzaju przedsiębiorstw odnosi spore sukcesy na rynku polskim i zagranicznym, a arena DESIGN z uwagi na swoje podejście do innowacji jest doskonałym miejscem do prezentacji tych projektów – dodaje.

Wystawa najciekawszych, wyselekcjonowanych przez redakcję Take Me To Design oraz Design/Biznes przedsięwzięć biznesowo-designerskich w Polsce będzie interaktywna. Każdy zwiedzający będzie mógł sprawdzić, jak działa pokazywany produkt, porozmawiać z jego twórcą lub projektantem.

Skriware (źródło: materiały prasowe organizatora)

Skriware (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas arena DESIGN zaprezentowane zostaną: Musicon (muzyczny wynalazek), Photon (robot uczący grywalizacji), Skriware (platforma edukacyjna kształcąca kompetencje XXI wieku poprzez naukę programowania i projektowania 3D), Anima Smart Notificator (pierwszy na świecie notyfikator, „przyjaciel rodziny”), Plaster miodu – honeycomb (szablon do precyzyjnego docinania, obróbki materiałów) i EcoLife (domowa stacja AirQuality).

Międzynarodowe Targi Poznańskie od kilku lat monitorują ekosystem startup’owy w Polsce i aktywnie go współtworzą. Dedykowana oferta w ramach programu akceleracji biznesu dla startup’ów, ale także bliska współpraca z wybranymi spółkami ma na celu promowanie młodych firm technologicznych i pomoc im w rozwinięciu skrzydeł w rzeczywistości biznesowej. Wystawa Start-DESIGN-up w trakcie arena Design doskonale wpisuje się w realizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie cel – mówi Dorota Walusch, koordynator innowacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Ekspozycja będzie dostępna przez cały czas targów.

Start-DESIGN-up
arena DESIGN

Od 6 do 9 marca 2018 roku
Poznań

Dodaj komentarz