• 2018-02-13

Miejsca. Rekonstrukcja IV

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza na wernisaż wystawy Tadeusza Rolke, Miejsca. Rekonstrukcja IV, który odbędzie się 14 lutego. Wernisaż zostanie poprzedzony spotkaniem z artystą.

Tadeusz Rolke (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tadeusz Rolke (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tadeusz Rolke urodził się w 1929 w Warszawie. uznawany jest za jednego z z najwybitniejszych autorów w historii fotografii polskiej. Studiował historię sztuki na KUL w Lublinie. W latach 60. pracował w tygodniku „Stolica” oraz miesięczniku „Polska”. W latach od 1970 do 1980 mieszkał w Niemczech i fotografował dla czasopism: „Stern”, „Spiegel” czy „Die Zeit”.

W swojej pracy bez trudu zmieniał fotograficzne konwencje, równe sukcesy odnosił jako fotoreporter prasowy, fotograf mody oraz twórca fotografii kreacyjnej. Przez wiele lat uchodził za czołowego polskiego przedstawiciela fotografii humanistycznej. W swoim fotograficznym archiwum zgromadził niemal 50 tys. negatywów. W 2013 roku ukazał się film dokumentalny o artyście pt. Dziennik z podróży w reżyserii Piotra Stasika. Tadeusz Rolke pracuje zarówno analogiem, jak i cyfrowym aparatem.

Tadeusz Rolke, Miejsca. Rekonstrukcja IV
Wernisaż: 14 lutego 2018 roku o godzinie 19.00
Spotkanie z artystą: 14 lutego 2018 roku o godzinie 17.00
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dodaj komentarz