Sztuczna obecność

Wystawa Sztuczna obecność będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi poszukiwaniami malarskimi Wojciecha Ledera, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Wojciech Leder, „Sztuczna obecność”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Leder, „Sztuczna obecność” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 lutego w Galerii Duża Scena UAP przy ulicy Wodnej 24, inaugurując tym samym nową lokalizację tej galerii należącej do grupy Miejskich Galerii UAP, a prowadzonych przez UAP od 2016 roku. W programie towarzyszącym przewidziano wykład autorski artysty (14 lutego o godzinie 18.00 w UAP przy Al. Marcinkowskiego 29) oraz oprowadzanie kuratorskie i warsztaty dla młodzieży w ramach Drzwi Otwartych UAP.

Wystawa należy do cyklu prezentacji wyrazistych postaw twórczych z zakresu szeroko rozumianego malarstwa, organizowanego przez I Katedrę Malarstwa z Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP.

Tytułowa „sztuczna obecność” odnosi się do (nie)intencjonalnej aktywności odbiorcy wobec (nie)realności obrazu i obrazowania, naprowadzając nas na filozoficzne podłoże sztuki artysty. Więcej o wystawie można przeczytać w artykule Wojciech Leder. Sztuczna obecność na stronie Wydarzenia.o.pl.

Wojciech Leder. Sztuczna obecność
Kuratorzy: Natalia Czarcińska, Jerzy Muszyński i Dorota Tarnowska-Urbanik
Koordynacja: Biuro Promocji UAP
Od 14 lutego do 25 marca 2018 roku
Wernisaż: 13 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Duża Scena UAP w Poznaniu

Dodaj komentarz