• 2018-02-10

Geometria kobiecego ciała

Od 9 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie można oglądać fotografie Wacława Wantucha. Wystawa Akt będzie prezentowana w Czarnej Galerii CENTRUM NCK do 1 marca.

Fot. Wacław Wantuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Wacław Wantuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wacław Wantuch to postać legendarna. Najbardziej rozpoznawalny współczesny polski fotograf „skończonego piękna”, czyli kobiecego aktu. Rzeźbiarz, który zamiast dłuta używa światła.

Wacław Wantuch traktuje nagie ciało kobiety jak piękną formę. Szuka w nim geometrii i abstrakcyjnego kształtu. Choć jest wykształconym rzeźbiarzem to po mistrzowsku rzeźbi światłem, a nie dłutem. W efekcie akty Wantucha nie są prostokątnymi obrazami, ale trójwymiarowymi zachwytami nad pięknem ciała kobiety.

Wantuch jest autorem ponad siedemdziesięciu wystaw i trzech albumowych bestsellerów, stanowiących kanon czarno-białego aktu polskiego w XXI wieku. W swojej domowej pracowni, w maleńkiej, podkrakowskiej wsi od wielu lat prowadzi słynne, elitarne warsztaty.

Fot. Wacław Wantuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Wacław Wantuch (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wacław Wantuch – ur. 1965 w Tuchowie, artysta fotografik i pisarz, pracujący w Krakowie. Tworzy przede wszystkim akty kobiece – wydał cztery albumy: Akt, Akt 2, Akty, Platinum. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Autor książki Kamień wawelski? (Castor, Kraków, 1992) i albumów fotograficznych. Autor wystaw w kraju i za granicą.

Właścicielem wystawy jest Leica 6×7 Gallery w Warszawie.

Wacław Wantuch – wystawa fotografii pt. Akt
Od 9 lutego do 1 marca 2018 roku
Czarna Galeria CENTRUM
Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR