Podejścia do czego?

12 lutego w Austriackim Forum Kultury w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Alicji Kowalskiej i Eugena Wista pt. Podejścia do Czego?

Alicja Kowalska i Eugen Wist,„Podejścia do Czego?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Kowalska i Eugen Wist, „Podejścia do Czego?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Podejścia do Czego? poświęcona jest roli nawyku w życiu człowieka. Christian Kobald opiera narracje wystawy wokół anegdot, skandali i opowieści o codzienności.

Uważa, że to, co zwyczajne, jest o wiele ważniejsze dla ludzi niż sprawy, którym poświęcamy dużo więcej uwagi; że „małe rzeczy” kształtują „wielkie rzeczy”. Indywidualne obiekty staną się scenografią dla pogawędek i wspólnego marnowania czasu, jedzenia i zabawy, początkiem dla rozmów. Artystów biorących udział w wystawie łączy podobny sposób podejścia do sztuki – bez przesadnej powagi, ale jednocześnie, z dużą wrażliwością. Poprzez fabułę wystawy, Kobald poddaje także analizie status dzieła sztuki. Nie wszystkie pokazywane przedmioty to prace artystyczne. Na wystawie pojawią się również elementy instalacji innych artystów (m.in. Tomasza Mroza i Tomasza Kowalskiego) oraz inna nie-sztuka. Podczas wernisażu, ekspozycja stanie się oprawą dla koncertu dj-skiego, nietypowego poczęstunku i formowania się nowych opowieści.

Christian Kobald to niezależny kurator z Wiednia. Jest współzałożycielem (wraz z Ritą Vitorelli) i głównym edytorem Spike Magazine – kwartalnika o sztuce współczesnej, platformy internetowej i niezależnej przestrzeni projektowej z siedzibą w Berlinie.

Alicja Kowalska to artystka pochodząca z Polski. Zajmuje się gobelinem, ostatnio w ścisłej współpracy ze swoim synem, artystą Tomaszem Kowalskim.

Eugen Wist, pochodzący z Rosji artysta, tegoroczny absolwent tamtejszego Uniwersytetu Sztuk Stosowanych. Obecnie studiuje w Städelschule we Frankfurcie. Na swoim koncie ma udział w wielu projektach grupowych na terenie Austrii i za granica.

Alicja Kowalska i Eugen Wist, Podejścia do Czego?
Od 12 lutego do 6 kwietnia 2018 roku
Wernisaż: 12 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Dodaj komentarz