Spotkanie Art Come Out! z Kacprem Kowalskim

Fotobzik zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na spotkanie z cyklu Art Come Out! z fotografem Kacprem Kowalskim. Trzykrotny zdobywca nagrody World Press Photo, jeden z najczęściej nagradzanych polskich fotografów, zaprezentuje swoją najnowszą książkę OVER.

Kacper Kowalski, „OVER” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski, „OVER” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski jest pilotem i fotografem. Jako paralotniarz, pilot samolotów i wiatrakowców eksploruje z lotu ptaka niezwykły krajobraz: świat form, kształtów i wzorów, który zamyka w abstrakcyjne kadry. Z czasem latanie stało się jego uzależnieniem, a aparat wymówką do odkrywania w powietrzu nieskończoności – w stanie nie-bycia, pomiędzy ekscytacją a medytacją.

Zimą 2016 roku Kowalski rozpoczyna, jak podkreśla w wywiadach, najbardziej osobistą podróż. Wznosząc się w zimowym, ostrym powietrzu, zawieszony w czasie i przestrzeni, osiąga nowy punkt widzenia. Jego efektem są poetyckie obrazy, które poza znanymi z jego poprzednich projektów sekwencjami abstrakcyjnych wzorów, odzwierciedlają stan umysłu fotografa. 48 zdjęć składających się na publikację OVER, miało swoją premierę w listopadzie zeszłego roku.

OVER to cykl fotografii z lotu ptaka pokazujących świat zasypany śniegiem, który istnieje tylko przez kilka poranków w roku i dostępny jest nielicznym. Projekt porusza temat relacji między człowiekiem, a naturą i stanowi artystyczną wizją fotografa na temat czasu i przyszłości.

Spotkanie z fotografem odbędzie się 13 lutego w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Rozmowę z artystą poprowadzi Wiktoria Michałkiewicz.

Kacper Kowalski, „OVER” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski, „OVER” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kacper Kowalski – urodził się w 1977 roku. Jako architekt z wykształcenia, przez cztery lata zajmował się projektowaniem budynków – zrezygnował z tego zajęcia poświęcając się lataniu i fotografii. Jego fotografie były nagradzane i otrzymywały wyróżnienia na wielu międzynarodowych konkursach, w tym World Press Photo (2009, 2014, 2015), Picture of the Year International (69POYi, 71POYi) i wielu innych. Prace Kowalskiego wystawiane są w galeriach na całym świecie – w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu, Berlinie, Frankfurcie, Wiedniu, Kopenhadze, Moskwie i wielu innych. Reprezentowany jest przez agencję Panos Pictures. Mieszka i pracuje w Gdyni.

Spotkanie Art Come Out! z Kacprem Kowalskim
13 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz