Ziemia Niczyja

23 lutego odbędzie się wernisaż wystawy Ziemia Niczyja autorstwa Magdaleny Łazarczyk w Galerii Labirynt w Lublinie. Wystawa potrwa do 18 marca.

„Ziemia Niczyja”, Magdalena Łazarczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Łazarczyk, „Ziemia Niczyja” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ziemia niczyja to charakterystyczna strefa „pomiędzy”, której nikt nie nadzoruje. To dystans mogący łączyć i dzielić. Ziemia niczyja – jako przestrzeń, w której pojawić się może wszystko albo nic, jako obszar „pomiędzy aktem a efektem” – stała się inspiracją dla Magdaleny Łazarczyk. Częścią wystawy i niejako jej punktem wyjścia jest tekst Mateusza Marczewskiego, który stanowi swoistą mapę interpretacji pracy artystki:

Kto lub co ją zamieszkuje – rozważania narratora krążą wokół nieodgadnionej przestrzeni pomiędzy „myślą a jej owocem” – (…) nie potrafiłem, nawet w wyobraźni uczynić jej pustą. Poruszyła mnie ta myśl – o istnieniu tej pomijanej przestrzeni. Być może za sprawą utworu, którego słuchaliśmy – kolejnych warstw budujących misterną arabeskę, przyszedł mi na myśl lęk przed czymś tak nieoczywistym jak pustka – pisze Marczewski.

Magdalena Łazarczyk (ur. 1985 w Białymstoku) ukończyła studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na kierunku Sztuka Rejestracji Obrazu. W 2015 roku obroniła dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zrealizowany w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. W swoich realizacjach używa różnorodnych mediów, takich jak wideo, fotografia, instalacja czy performans, który tworzy w duecie z Zuzą Golińską.

Ziemia Niczyja, Magdalena Łazarczyk
Od 23 lutego do 18 marca 2018 roku
Wernisaż: 23 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Labirynt w Lubinie

Dodaj komentarz