Współistnienie

8 lutego w Galerii Nowa w Łodzi będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Bogny Juchnowicz i Jadwigi Mołoń pt. Współistnienie.

„Współistnienie”, Bogna Juchnowicz i Jadwiga Moloń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogna Juchnowicz i Jadwiga Mołoń, „Współistnienie”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Od wielu lat Galerie Łódzkiego Domu Kultury przyznają nagrodę w konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

W roku 2017 laureatkami zostały dwie młode artystki: Bogna Juchnowicz i Jadwiga Mołoń. Pierwsza z nich w 2016 roku ukończyła studia licencjackie na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalność: projektowanie graficzne), gdzie kontynuuje naukę na studiach magisterskich (specjalność: intermedia). Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in.: Warsztat pracy w Galerii ASP na Piotrkowskiej w Łodzi (2017) oraz Metamorfosis#1 (Ateny, 2017). Bogna Juchnowicz zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, animacją, a od niedawna również sztuką performansu. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2017/2018 za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jadwiga Mołoń ukończyła Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, a od 2013 roku jest studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Architektury Wnętrz. W 2016 roku obroniła dyplom licencjacki i kontynuuje naukę na stopniu magisterskim. Jeszcze jako uczennica liceum zdobyła wyróżnienie w XVII Międzynarodowych Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w 2012 roku, w Toruniu. Brała udział w wystawie Międzynarodowych Biennale Plakatu w 2017. w Lublinie. W 2017 roku otrzymała wyróżnienie Łódzkiego Domu Kultury w konkursie Strzemińskiego. Zajmuje się fotokolażem i fotomontażem, tworząc przestrzenne obiekty.

Współistnienie, Bogna Juchnowicz i Jadwiga Moloń
Od 8 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Nowa, Łódzki Dom Kultury

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR