Współistnienie

8 lutego w Galerii Nowa w Łodzi będzie można obejrzeć wystawę malarstwa Bogny Juchnowicz i Jadwigi Mołoń pt. Współistnienie.

„Współistnienie”, Bogna Juchnowicz i Jadwiga Moloń (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogna Juchnowicz i Jadwiga Mołoń, „Współistnienie”(źródło: materiały prasowe organizatora)

Od wielu lat Galerie Łódzkiego Domu Kultury przyznają nagrodę w konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

W roku 2017 laureatkami zostały dwie młode artystki: Bogna Juchnowicz i Jadwiga Mołoń. Pierwsza z nich w 2016 roku ukończyła studia licencjackie na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalność: projektowanie graficzne), gdzie kontynuuje naukę na studiach magisterskich (specjalność: intermedia). Brała udział w wystawach zbiorowych, m.in.: Warsztat pracy w Galerii ASP na Piotrkowskiej w Łodzi (2017) oraz Metamorfosis#1 (Ateny, 2017). Bogna Juchnowicz zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, animacją, a od niedawna również sztuką performansu. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2017/2018 za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jadwiga Mołoń ukończyła Liceum Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, a od 2013 roku jest studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Architektury Wnętrz. W 2016 roku obroniła dyplom licencjacki i kontynuuje naukę na stopniu magisterskim. Jeszcze jako uczennica liceum zdobyła wyróżnienie w XVII Międzynarodowych Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w 2012 roku, w Toruniu. Brała udział w wystawie Międzynarodowych Biennale Plakatu w 2017. w Lublinie. W 2017 roku otrzymała wyróżnienie Łódzkiego Domu Kultury w konkursie Strzemińskiego. Zajmuje się fotokolażem i fotomontażem, tworząc przestrzenne obiekty.

Współistnienie, Bogna Juchnowicz i Jadwiga Moloń
Od 8 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Nowa, Łódzki Dom Kultury

Dodaj komentarz