• 2018-02-08

Połączenie jazzu z rapem – Kompozycja Idealna

Wojtek Mazolewski wyruszył w trasę koncertową w ramach projektu Kompozycja idealna. Koncerty zaplanowane są w największych miastach w Polsce.

Wojtek Mazolewski i Raz z Rasmentalizm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Mazolewski i Raz z Rasmentalizm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tylko mistrzowie znają przepis na Idealną Kompozycję. Stąd projekt muzyczny jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego, będący częścią platformy koncertowej True Music. W ramach projektu zaplanowano trasę koncertową w największych miastach w Polsce. Serię koncertów z udziałem wyjątkowych gości rozpoczął wspólny występ Wojtka Mazolewskiego i Arka Sitarza, znanego jako Ras. Przy wyjątkowym połączeniu jazzu z rapem bawiły się tłumy.

Gościem kolejnego koncertu Wojtka Mazolewskiego będzie artystka soul oraz R&B, która na rodzimym rynku muzycznym znana jest już od wielu dobrych lat. Jej nazwisko zostanie ujawnione w Social Media marki Ballantine’s już wkrótce.

Wojtek Mazolewski i Raz z Rasmentalizm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Mazolewski i Raz z Rasmentalizm (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojtek Mazolewski  – mówią o nim propagator jazzu. To basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in. : Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Trzeci studyjny album zespołu pt. POLKA uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos także na Wyspach Brytyjskich.

Wojtek Mazolewski z gośćmi
Trasa w ramach projektu Kompozycja idealna
Część platformy koncertowej True Music
Cała Polska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR