The Power of Love

The Power of Love jest pracą dopełniającą przekaz wystawy dyplomowej artystki Z mojej piersi się wyrwało. Razem stanowią zamknięty utwór Serce, którego głównym przesłaniem jest wielka miłość. Wystawę można zobaczyć od 7 lutego w Galerii Promocyjnej w Warszawie.

„The Power of Love”, Barbara Rej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Rej, „The Power of Love” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czyste i niewinne serce jest z gruntu naiwne, podobnie jak język plastyczny, którym posługuje się autorka. We wszystkich obiektach Barbara Rej starała się zawrzeć jak najwięcej pozytywnej energii. Poprzez zaklinanie rzeczywistości za pomocą obrazów stworzyła „strefę wolną od zła”, w której triumfuje miłość.

W poliptyku The Power of Love na Ziemię, której obywatele są udręczeni ciągłymi starciami na tle podziałów światopoglądowych, przybywa ratunek. Po tęczy będącej symbolem przymierza nieba z ziemią spływają popkulturowi posłańcy miłości: Cicciolina, Jean Pierre Barda i Conchita Wurst, którzy uzdrawiają zbolałe serca napełniając je miłością i radością. W pracy Wielkie Kuszenie, którego bohaterami są Cicciolina i Jeff Koons artystka wyeliminowała kusiciela i wprowadziła wiele symbolicznych elementów, które pozwoliły na uniknięcie grzechu. Wyrazem wdzięczności, a zarazem prośbą o utrzymanie takiego stanu są zawieszone po bokach wota. Pozostałe obrazy ukazują czystą przyjemność płynącą z okazywania sobie miłości.

Barbara Rej żongluje fascynującymi ją tematami związanymi z fenomenem dzieła sztuki jako obiektu kultu, narracją średniowiecznego malarstwa sakralnego, utożsamieniem wizerunku z tym, co przedstawione, zasadami magii sympatycznej oraz teorią aktów psychomagicznych Alejandro Jodorowskiego.

The Power of Love, Barbara Rej
Od 7 lutego 2018 roku
Galeria Promocyjna w Warszawie

Dodaj komentarz