Spotkanie z Żulczykiem

15 lutego w Klubie Proza we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z jednym z najpoczytniejszych polskich autorów urodzonych po 1980 roku – Jakubem Żulczykiem.

„Wzgórze psów”, Jakub Żulczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wzgórze psów”, Jakub Żulczyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

W połowie lutego będzie miało miejsce spotkanie z jednym z najpoczytniejszych polskich autorów urodzonych po 1980 roku. Pisarza przepyta Irek Grin – gospodarz cyklu Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze. W najbliższych dniach warto wybrać się do klubu Proza również na koncerty Kristen czy Free Music Encounter oraz na weekendowe pokazy filmów dla dzieci i dorosłych.

Drugie w tym roku spotkanie w ramach cyklu Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze odbędzie się w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2). Tym razem Irek Grin (wydawca, kurator programu literackiego ESK Wrocław 2016) zaprosił do rozmowy Jakuba Żulczyka – jednego z najbardziej poczytnych polskich młodych pisarzy, autora m.in. Radia Armagedon, Ślepnąć od świateł czy Wzgórza psów, scenarzystę telewizyjnego (w tym serialu Belfer). Podczas spotkania będzie można kupić książki Jakuba Żulczyka.

Najnowsza powieści Żulczyka, Wzgórze psów to wciągający, mroczny thriller. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to jednak przede wszystkim pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Jak zwykle autora interesuje to, co kryje się pod powierzchnią. O tym właśnie, choć nie tylko, warto podyskutować z pisarzem podczas spotkania we Wrocławiu.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem
15 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Klub Proza we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR