• 2018-02-08

Iced Earth w trasie po Polsce

Knock Out Productions prezentuje dwa koncerty Iced Earth w Polsce. Zespół wystąpi 16 lipca w krakowskim klubie Kwadrat oraz 17 lipca w warszawskiej Progresji. Muzycy będą promować swój ostatni krążek Incorruptible, który został ciepło przyjęty przez szerokie grono fanów grupy na całym świecie.

Iced Earth w Polsce (źródło: materiały prasowe organizatora)

Iced Earth w Polsce (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dokładnie 30 lat temu zaczęła się przygoda zespołu Iced Earth, który opowiada historie związane z dawnymi kulturami, mitologiami, wojnami. Przed powstaniem Iced Earth przez kilka lat Jon Schaffer, od samego początku lider formacji, grał w zespole Purgatory. Kariera Iced Earth miała kilka etapów. Początkowy obejmuje pierwszą demówkę oraz albumy imienny i Night Of The Stormrider. Po drugiej płycie Jon toczył boje z wytwórnią o pieniądze, a gdy się zakończyły, powrócił z albumem Burnt Offerings. Na nim po raz pierwszy można było usłyszeć wokalistę Matthew Barlowa (prywatnie szwagra Jona). Z nim zarejestrowano chociażby uwielbiany przez fanów album Something Wicked This Way Comes oraz koncertowy materiał z Aten.

Matt po raz pierwszy odszedł z zespołu w 2003 roku, powrócił do niego w 2007 roku, by znów odejść cztery lata później. Jednym z jego następców był Tim „Ripper” Owens, z którym Iced Earth nagrał płytę The Glorious Burden z udziałem praskich filharmoników. To także jedno z większych artystycznych osiągnięć grupy. Jon prowadzi zespół twardą ręką, dlatego wielokrotnie zmieniał muzyków. Od 2016 roku skład Iced Earth pozostaje niezmienny. Wokalistą już siódmy rok jest Stu Block. Z nim kapela nagrała trzy wyśmienite płyty studyjne. Ostatnią z nich jest wydana w 2017 roku, wychwalana pod niebiosa Incorruptible, którą Amerykanie będą promować w Polsce. Do naszego kraju zawitają po aż siedmioletniej przerwie, ale za to na dwa występy.

Iced Earth
16 i 17 lipca 2018 roku
Klub Kwadrat w Krakowie, Klub Progresja w Warszawie

Dodaj komentarz