Znamy nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018

7 lutego ogłoszono listę nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018. Najwięcej nominacji zdobyły filmy Cicha noc w reżyserii Piotr Domalewskiego oraz Powidoki wyreżyserowane przez Andrzeja Wajdę – kolejno jedenaście oraz osiem.

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018 –logotyp (źródło: materiały prasowe)

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018 –logotyp (źródło: materiały prasowe)

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018 – lista nominacji:

Najlepszy film:

  • Cicha noc w reżyserii Piotra Domalewskiego
  • Pokot w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik
  • Twój Vincent w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana

Najlepsza reżyseria:

  • Piotr Domalewski za reżyserię filmu Cicha noc
  • Anna Jadowska za reżyserię filmu Dzikie róże
  • Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik za reżyserię filmu Pokot

Najlepszy scenariusz:

  • Piotr Domalewski za scenariusz filmu Cicha noc
  • Olga Tokarczuk i Agnieszka Holland za scenariusz filmu Pokot
  • Krzysztof Rak za scenariusz filmu Sztuka kochania

Najlepsze zdjęcia:

  • Piotr Stasik za zdjęcia do filmu 21 x Nowy Jork
  • Piotr Sobociński jr za zdjęcia do filmu Cicha noc
  • Michał Englert za zdjęcia do filmu Maria Skłodowska-Curie
  • Jolanta Dylewska i Rafał Paradowski za zdjęcia do filmu Pokot
  • Paweł Edelman za zdjęcia do filmu Powidoki

Najlepsza scenografia:

  • Wojciech Żogała za scenografię filmu Człowiek z magicznym pudełkiem
  • Marek Warszewski za scenografię filmu Powidoki
  • Wojciech Żogała za scenografię filmu Sztuka kochania
  • Matthew Button za scenografię filmu Twój Vincent

Najlepsze kostiumy:

  • Cristobal Pidre i Florence Scholtes za kostiumy do filmu Maria Skłodowska-Curie
  • Katarzyna Lewińska za kostiumy do filmu Powidoki
  • Ewa Gronowska za kostiumy do filmu Sztuka kochania

Najlepsza muzyka:

  • Sandro Di Stefano za muzykę do filmu Człowiek z magicznym pudełkiem
  • Ishai Adar za muzykę do filmu Droga Aszera
  • Łukasz Targosz za muzykę do filmu Magiczna zima Muminków
  • Bruno Coulais za muzykę do filmu Maria Skłodowska-Curie
  • Clint Mansell za muzykę do filmu Twój Vincent

Najlepszy dźwięk:

  • Jerzy Murawski, Kacper Habisiak i Marcin Kasiński za dźwięk w filmie Cicha noc
  • Radosław Ochnio za dźwięk w filmie Królewicz olch
  • Tomasz Dukszta za dźwięk w filmie Najlepszy
  • Andrzej Lewandowski i Mattias Eklund za dźwięk w filmie Pokot
  • Maria Chilarecka, Kacper Habisiak i Marcin Kasiński za dźwięk w filmie Powidoki
  • Marek Wronko za dźwięk w filmie Volta

Najlepszy montaż:

  • Piotr Stasik, Dorota Wardęszkiewicz i Tomasz Wolski za montaż filmu 21 x Nowy Jork
  • Leszek Starzyński za montaż filmu Cicha noc
  • Jarosław Barzan za montaż filmu Najlepszy
  • Grażyna Gradoń za montaż filmu Powidoki
  • Justyna Wierszyńska i Dorota Kobiela za montaż filmu Twój Vincent

Najlepsza główna rola kobieca:

  • Karolina Gruszka za rolę w filmie Maria Skłodowska-Curie
  • Agnieszka Mandat za rolę w filmie Pokot
  • Magdalena Boczarska za rolę w filmie Sztuka kochania

Najlepsza główna rola męska:

  • Dawid Ogrodnik za rolę w filmie Cicha noc
  • Jakub Gierszał za rolę w filmie Najlepszy
  • Bogusław Linda za rolę w filmie Powidoki

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca:

  • Karolina Gruszka za rolę w filmie Ach śpij kochanie
  • Agnieszka Suchora za rolę w filmie Cicha noc
  • Bronisława Zamachowska za rolę w filmie Powidoki

Najlepsza drugoplanowa rola męska:

  • Arkadiusz Jakubik za rolę w filmie Cicha noc
  • Tomasz Ziętek za rolę w filmie Cicha noc
  • Arkadiusz Jakubik za rolę w filmie Najlepszy

Odkrycie roku:

  • Piotr Domalewski za reżyserię filmu Cicha noc
  • Bronisława Zamachowska za rolę w filmie Powidoki
  • Dorota Kobiela i Hugh Welchman za reżyserię filmu Twój Vincent

Najlepszy dokument:

  •  21 x Nowy Jork w reżyserii Piotra Stasika
  • Beksińscy. Album wideofoniczny w reżyserii Marcina Borchardta
  • Młynarski. Piosenka finałowa w reżyserii Alicji Albrecht

Najlepszy serial filmowy:

  • Belfer 2 w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza i Macieja Bochniaka
  • Diagnoza w reżyserii Xawerego Żuławskiego, Łukasza Palkowskiego i Michała Otłowskiego
  • Wataha 2 w reżyserii Katarzyny Adamik i Jana P. Matuszyńskiego

Najlepszy film europejski:

  • Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
  • The Square
  • Toni Erdmann

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018
Ogłoszenie nominacji: 7 lutego 2018 roku

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR