• 2018-02-07

Leon i Matylda

9 lutego w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbędzie się pierwsza w tym roku premiera. Spektakl Leon i Matylda reżyseruje Andrzej Sadowski.

„Leon i Matylda”, tekst, reż. Andrzej Sadowski (źródło: materiały prasowe teatru)

„Leon i Matylda”, tekst, reż. Andrzej Sadowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Leon i Matylda to opowieść o związku starszego mężczyzny z dużo młodszą od niego kobietą. Ich życie to swoista szarpanina pomiędzy miłością, pożądaniem, opiekuńczością, wiecznymi powrotami, kłótniami i godzeniem się.

W tej pesymistycznej wizji zawiera się sporo humoru wynikającego właśnie z nadmiernego pesymizmu, który często panuje pomiędzy małżonkami, bądź osobami długo ze sobą związanymi. Szczęśliwych małżeństw i związków jest, w sumie, niewiele. Zwykle borykają się one z tysiącem problemów i wzajemnych pretensji. Z takim właśnie związkiem mamy do czynienia w tym wypadku – mówi Andrzej Sadowski, autor, reżyser i scenograf.

Leon i Matylda to spektakl o przekraczaniu granic, nie tylko tych moralnych, ale również etycznych i religijnych. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, aby być kochanym? To pytanie, które przed widzami stawia autor sztuki. W przedstawieniu zagrają Justyna Godlewska-Kruczkowska, Marek Tyszkiewicz oraz Monika Zaborska.

Andrzej Sadowski, Leon i Matylda
Premiera: 9 lutego 2018 roku, godz. 20.00
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz