Andrea Bocelli – na żywo czy na ekranie?

11 marca Andrea Bocelli będzie gościem specjalnym koncertu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Warto zaznaczyć, że niedawno powstał film o słynnym tenorze – lecz czy i kiedy trafi do polskich kin – tego na razie nie wiadomo.

Andrea Bocelli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrea Bocelli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Film The Music of Silence miał swoją światową premierę we wrześniu ubiegłego roku we Florencji, wyświetlony został już także we włoskiej telewizji. Obraz w reżyserii Michaela Radforda, inspirowany jest autobiograficzną książką pod tym samym tytułem, którą Andrea Bocelli napisał pod koniec lat 90. W filmie, w rolę niewidomego śpiewaka – Amosa Bardi’ego – wcielił się Toby Sebastian, aktor znany m.in. z Gry o tron, natomiast Antonio Banderas zagrał nauczyciela śpiewu. Słynny aktor należy do grona admiratorów wielkiego tenora. Przypomnijmy, że wśród osób, którym spodobały się zdjęcia Andrei Bocellego z jego niezwykłego występu na Wałach Chrobrego w Szczecinie, wieńczącego międzynarodowe regaty The Tall Schips Races 2017, znalazł się także Banderas.

Film ukazuje dzieciństwo śpiewaka o niezwykłym głosie, który urodził się z chorobą oczu oraz walkę jego najbliższych o uratowanie wzroku. Widzowie śledzą też młodzieńcze lata tenora, jego codzienne życie i determinację w przystosowaniu się do niepełnosprawności aż do pierwszych sukcesów.

Po fanach we Włoszech, kolejnymi widzami, którzy mieli okazję zobaczyć film The Music of Silence byli Francuzi, a w miniony weekend dołączyli do nich także Amerykanie, m.in. w Nowym Jorku i Los Angeles.

Andrea Bocelli
11 maja 2019 roku
INEA Stadion w Poznaniu

Dodaj komentarz