• 2018-02-06

Eric Wong, Hubert Kostkiewicz – koncert

8 lutego odbędzie się inauguracja nowej serii wydarzeń muzycznych w Muzeum Współczesnym Wrocław. Jako pierwszy w muzeum wystąpi Eric Wong, który przedstawi swój nowy utwór na gitarę i tony proste, a także zagra w duecie z Hubertem Kostkiewiczem.

Plakat: Iwona Jarosz / Yes in Progress (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat: Iwona Jarosz / Yes in Progress (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program cyklu będzie się koncentrował wokół eksperymentalnych praktyk dźwiękowych, ukierunkowanych na wieloaspektowe postrzeganie przestrzeni. Punktem wyjścia dla całego przedsięwzięcia jest nietypowa architektura schronu przeciwlotniczego – siedziby MWW.

Eric Wong gitarzysta funkcjonujący w obszarze muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Koncentruje się fakturze dźwięku oraz sposobach jego percepcji, stosując rozmaite techniki cyfrowego przetwarzania materiału muzycznego i procedury konceptualne.

Wong pochodzi z Minneapolis, jednak dorastał w Hong Kongu. Obecnie mieszka w Berlinie. Regularnie współpracuje z takimi twórcami jak Nicolas Wiese, Johnny Chang, Mathias Müller, Ernesto Rodrigues, Guilherme Rodrigues i Nuno Torres. W 2016 roku był współkuratorem projektu UnStumm – improwizowanego spektaklu, w którym wzięli udział muzycy i artyści wizualni z Niemiec i Hong Kongu.

Hubert Kostkiewicz gitarzysta zespołu The Kurws, z którym zagrał kilkaset koncertów i wydał trzy płyty, aczkolwiek był zaangażowany również w szereg innych projektów artystycznych (takich jak Pustostany czy Polaroid Android). Konsekwentnie odchodzi od stylistyki okołopunkowej, dając upust fascynacji abstrakcyjną muzyką elektroakustyczną i improwizowaną. Występował m.in. z Łukaszem Rychlickim, Piotrem Zabrodzkim, Maciem Morettim i Piotrem Łyszkiewiczem.

Jest też aktywistą i animatorem kultury, jednym z najbardziej doświadczonych organizatorów koncertów we Wrocławiu, przez lata związanym z Centrum Reanimacji Kultury.

Eric Wong, Hubert Kostkiewicz – koncert
Kurator cyklu: Paweł Szroniak (rozkurz)
8 lutego 2018 roku, godz. 20.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR