• 2018-02-06

Eric Wong, Hubert Kostkiewicz – koncert

8 lutego odbędzie się inauguracja nowej serii wydarzeń muzycznych w Muzeum Współczesnym Wrocław. Jako pierwszy w muzeum wystąpi Eric Wong, który przedstawi swój nowy utwór na gitarę i tony proste, a także zagra w duecie z Hubertem Kostkiewiczem.

Plakat: Iwona Jarosz / Yes in Progress (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat: Iwona Jarosz / Yes in Progress (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program cyklu będzie się koncentrował wokół eksperymentalnych praktyk dźwiękowych, ukierunkowanych na wieloaspektowe postrzeganie przestrzeni. Punktem wyjścia dla całego przedsięwzięcia jest nietypowa architektura schronu przeciwlotniczego – siedziby MWW.

Eric Wong gitarzysta funkcjonujący w obszarze muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Koncentruje się fakturze dźwięku oraz sposobach jego percepcji, stosując rozmaite techniki cyfrowego przetwarzania materiału muzycznego i procedury konceptualne.

Wong pochodzi z Minneapolis, jednak dorastał w Hong Kongu. Obecnie mieszka w Berlinie. Regularnie współpracuje z takimi twórcami jak Nicolas Wiese, Johnny Chang, Mathias Müller, Ernesto Rodrigues, Guilherme Rodrigues i Nuno Torres. W 2016 roku był współkuratorem projektu UnStumm – improwizowanego spektaklu, w którym wzięli udział muzycy i artyści wizualni z Niemiec i Hong Kongu.

Hubert Kostkiewicz gitarzysta zespołu The Kurws, z którym zagrał kilkaset koncertów i wydał trzy płyty, aczkolwiek był zaangażowany również w szereg innych projektów artystycznych (takich jak Pustostany czy Polaroid Android). Konsekwentnie odchodzi od stylistyki okołopunkowej, dając upust fascynacji abstrakcyjną muzyką elektroakustyczną i improwizowaną. Występował m.in. z Łukaszem Rychlickim, Piotrem Zabrodzkim, Maciem Morettim i Piotrem Łyszkiewiczem.

Jest też aktywistą i animatorem kultury, jednym z najbardziej doświadczonych organizatorów koncertów we Wrocławiu, przez lata związanym z Centrum Reanimacji Kultury.

Eric Wong, Hubert Kostkiewicz – koncert
Kurator cyklu: Paweł Szroniak (rozkurz)
8 lutego 2018 roku, godz. 20.00
Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR