• 2018-02-06

Chór Czarownic na Dzień Kobiet

8 marca w Auli Artis w Poznaniu z okazji Dnia Kobiet odbędzie się koncert Chóru Czarownic!

Chór Czarownic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chór Czarownic (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chór Czarownic powstał w Poznaniu w 2016 roku. Inspiracją do jego powstania była historia pierwszej kobiety w Polsce oskarżonej o czary i spalonej na stosie w miejscu, skąd pochodzą artystki i artyści związani z projektem.

Chór Czarownic to spektakl muzyczny. W skład wchodzi zespół wokalny składający się się z kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów, a akompaniują im profesjonalni muzycy. Na scenie jest też dużo oryginalnych instrumentów skonstruowanych specjalnie dla chórzystek. Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, punkowo, z energią ale także z refleksją, autoironią i ponadczasową mądrością. Muzycy, którzy akompaniują chórowi, grają z awangardowym i rockowym zacięciem.

Zespół Chór Czarownic wzbudza wśród widzów wiele emocji. Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie. Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.

Spektakl muzyczny Chór Czarownic
8 marca 2018 roku, godz. 20.00
Aula Artis w Poznaniu

Dodaj komentarz