• 2018-02-06

Adrian Vozny fotografuje kosmos

Iron Universe to projekt, który jest autorską wizją konstrukcji wszechświata – artysty Adriana Voznego, który używając nietypowych materiałów i technik stworzył ujmujące dzieła, przybliżające kosmos. Również formatem obrazów, artysta nawiązuje do ogromu wszechświata, większość prac jest w rozmiarze 100x200cm.

Adrian Vozny, „Iron Universe”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adrian Vozny, „Iron Universe” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klasyczne płótno zastąpione zostało metalową blachą, na której malowane są abstrakcyjne galaktyki, jak również nadrukowywane są autorskie fotografie za pomocą innowacyjnej metody UV. W ten sposób otrzymujemy intrygujące obrazy o unikatowej formie. Każdy z nich jest niepowtarzalny i opatrzony sygnaturą 1/1. Pomimo całej złożoności projektu, ma on także charakter użytkowy i doskonale nadaje się do nowoczesnych wnętrz, mieszkań, hoteli, przestrzeni industrialnych czy przestrzeni publicznych.

Adrian Vozny, autor projektu należy od niedawna do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od kilku lat związany jest z Fundacją Reprezentacja Artystów Polskich w piłce nożnej, jest uznanym portrecistą polskich gwiazd. Dzięki tym kontaktom powstały jego projekty fotograficzne.

W Iron Universe odchodzi od portretów i prezentuje unikatowy cykl obrazów i fotografii przedstawiający kosmos. Obrazy zaskakują wielkością i formą, gdyż cały cykl powstał na metalowych blachach. Pomimo krótkiego dorobku artystycznego ma już na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. jest laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego DEBUTS 2017 (Doc! Photo Magazine) oraz uczestnikiem Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016.

Dodatkowym punktem programu będzie konkurs wizytówkowy z główną nagrodą w postaci dzieła artysty. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na cel charytatywny.

Adrian Vozny. Iron Universe
Od 7 do 8 lutego 2018 roku
Wernisaż: 7 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Lufcik w Warszawie

Dodaj komentarz