• 2018-02-03

Kola 2018 – Konferencja Larpowa

Tworzenie kostiumów, aktywizacja lokalnej społeczności fanowskiej, muzyka na żywo podczas gier czy prawne aspekty organizacji eventów – to tylko niektóre z tematów tegorocznej Konferencji Larpowej. Siódma Kola, jak potocznie nazywają ją organizatorzy i uczestnicy, odbędzie się w dniach 23–25 lutego w krakowskiej Artetece WBP. Zgromadzi twórców i graczy larpowych z całej Polski.

Kola 2018 – Konferencja Larpowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kola 2018 – Konferencja Larpowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym są larpy? Definicji jest bardzo wiele. Najprościej ujmując, jest to rodzaj gry, nieco zbliżonej do improwizowanego teatru, w której uczestnicy fizycznie odgrywają swoje role i scenariusze, zazwyczaj posługując się kostiumami i rekwizytami. Wspomniane scenariusze nie są sztywne, a to, w jaki sposób rolę odegra gracz, zależy wyłącznie od niego. Gry mogą toczyć się we współczesnych realiach, w światach znanych z książek lub filmów, bywają również osadzone w wydarzeniach znanych z historii. Wszystko zależy od fantazji twórcy larpa.

Larpy mogą być rozgrywane w pokoju czy szkolnej sali i trwać kilka godzin, ale bywają też takie, do przeprowadzenia których wynajmowane są całe zamki, a rozgrywka trwa kilka dni – w tym czasie uczestnicy zabawy przenoszą się do zupełnie innego świata i mogą poczuć kimś zupełnie innym. Na larpy tworzone przez Polaków zjeżdżają się ludzie z całego świata, potencjał zaczynają dostrzegać też firmy i organizacje poszukujące oryginalnych urozmaiceń integracyjnych.

Fani tej rozrywki raz do roku zjeżdżają się do wybranego miasta aby porozmawiać o swoim hobby, poszerzyć horyzonty i spotkać się z innymi pasjonatami. W poprzednich latach konferencja odbywała się w Lublinie, Warszawie, Katowicach i innych miastach. W tym roku rola gospodarza przypadła Stowarzyszeniu Larpownia – krakowskiej organizacji zajmującej się propagowaniem tego typu rozrywki. Miejsca na obrady użyczy Wojewódzka Biblioteka w Krakowie, a dokładniej – Arteteka, mieszcząca się przy ul. Szujskiego.

Kola rozpoczyna się w piątek i potrwa aż do niedzieli. Wydarzenie jest zupełnie bezpłatne, wystarczy wcześniejsza rejestracja internetowa lub zapisy na miejscu w dniu imprezy. Mile widziani są zarówno weterani larpów, jak i osoby zupełnie początkujące, które chciałyby dopiero wejść w świat tej rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie – czy to w trakcie prelekcji, warsztatów czy wieczornych spotkań integracyjnych.

Kola 2018, Konferencja Larpowa
Od 23 do 25 lutego 2018 roku
Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR