Drugie Życie Książki w 2018 roku

Akcja Drugie Życie Książki trwa w najlepsze już siódmy rok! W ubiegłym, podczas 15. edycji w ciągu 12 miesięcy 1500 osób wymieniło ponad 10 000 książek, a regały bookcrossingowe pojawiły się w kolejnych miejscach. Kultura wymiany książek ma się coraz lepiej – wymiany inspirowane akcją zagościły na targach, festiwalach literackich i kulturalnych eventach nie tylko w Małopolsce. Właśnie ogłoszono harmonogram spotkań na 2018 rok.

Drugie Życie Książki 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Drugie Życie Książki 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok zainteresuje każdego – miłośnicy książek spotkają się łącznie 14 razy, w różnych atrakcyjnych lokalizacjach. Przygotowywanych jest aż siedem edycji specjalnych, w tym wymianę komiksów na Krakowskim Festiwalu Komiksu, książek w Parku Decjusza oraz – tych w języku angielskim – w księgarni Massolit. W tym roku spotkania odbywać się będą tradycyjnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Pawilonie Wyspiańskiego, ale także w Spółdzielni „Ogniwo”, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w Miasteczku Filmowym Festiwalu Off Camera oraz na Kiermaszu Centralnym w Nowej Hucie.

Samoobsługowe regały bookcrossingowe Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Conrada i Miłosza. Obowiązuje zasada 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść minimum jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Duże uwagę zwraca się na ich stan – uczestnicy przynoszą je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe dzieła (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Najbliższa wymiana odbędzie się 18 lutego w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie. Pełen harmonogram i regulamin dostępne są na stronie internetowej akcji Drugie Życie Książki, której organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Drugie Życie Książki 2018
Najbliższy edycja: 18 lutego 2018 roku o godzinie 15.00, Pawilon Wyspiańskiego
Kraków

Dodaj komentarz