Zagubieni w Suwałkach

2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i wideo Zagubienie Magdaleny Stano i Macieja Zabawy. Wystawa potrwa do 4 marca 2018.

„Zagubienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zagubienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa pod tytułem Zagubienie porusza zagadnienia wspomnień, pamięci, przeżyć i emocji, związanych z otaczającym nas światem. Niektóre z nich są bliskie z większym ładunkiem emocjonalnym, inne dalsze, zasłyszane, zebrane z fragmentów bardziej złożonej układanki. Kolorystyka obrazów początkowo ukierunkowuje nas na odczucia radości, beztroski by wraz z zagłębieniem się w kompozycję i tematykę zrozumieć, że uczucia które nam towarzyszą w odbiorze tych prac zmieniają się. Ostatecznie zachowujemy w pamięci lekką zadumę, nostalgię niejednokrotnie i sarkazm, zagubienie. Odbiorca poprzez własne skojarzenia i wspomnienia wzbogaca każdą z tych prac o kolejne elementy z przeszłości, tworząc teraźniejszość.

Można przytoczyć tu chociażby jedną z prac Macieja Zabawy z postaciami na pierwszym planie kobiety i dziecka w magicznej i nostalgicznej przestrzeni. Obraz przywołuje widzowi smutek, ale i wielki spokój. Wizja samotności i utraty, która wydarzyła się, wydarza teraz lub wydarzy, za pewien czas… Artysta opowiedział nam wszystko.

Z kolei prace Magdaleny Stano z cyklu Cerowanki to swoista diagnoza i obserwacja destrukcji oraz próba jej naprawienia. To walka z emocjami obecnymi i przeżytymi, za pomocą materii farby i płótna.

Wystawa Zagubienie Magdaleny Stano i Macieja Zabawy
Wernisaż: 2 lutego 2018 o godz. 18.00
Od 2 lutego do 4 marca 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20
Suwalski Ośrodek Kultury
Suwałki

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR