Zagubieni w Suwałkach

2 lutego w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i wideo Zagubienie Magdaleny Stano i Macieja Zabawy. Wystawa potrwa do 4 marca 2018.

„Zagubienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zagubienie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa pod tytułem Zagubienie porusza zagadnienia wspomnień, pamięci, przeżyć i emocji, związanych z otaczającym nas światem. Niektóre z nich są bliskie z większym ładunkiem emocjonalnym, inne dalsze, zasłyszane, zebrane z fragmentów bardziej złożonej układanki. Kolorystyka obrazów początkowo ukierunkowuje nas na odczucia radości, beztroski by wraz z zagłębieniem się w kompozycję i tematykę zrozumieć, że uczucia które nam towarzyszą w odbiorze tych prac zmieniają się. Ostatecznie zachowujemy w pamięci lekką zadumę, nostalgię niejednokrotnie i sarkazm, zagubienie. Odbiorca poprzez własne skojarzenia i wspomnienia wzbogaca każdą z tych prac o kolejne elementy z przeszłości, tworząc teraźniejszość.

Można przytoczyć tu chociażby jedną z prac Macieja Zabawy z postaciami na pierwszym planie kobiety i dziecka w magicznej i nostalgicznej przestrzeni. Obraz przywołuje widzowi smutek, ale i wielki spokój. Wizja samotności i utraty, która wydarzyła się, wydarza teraz lub wydarzy, za pewien czas… Artysta opowiedział nam wszystko.

Z kolei prace Magdaleny Stano z cyklu Cerowanki to swoista diagnoza i obserwacja destrukcji oraz próba jej naprawienia. To walka z emocjami obecnymi i przeżytymi, za pomocą materii farby i płótna.

Wystawa Zagubienie Magdaleny Stano i Macieja Zabawy
Wernisaż: 2 lutego 2018 o godz. 18.00
Od 2 lutego do 4 marca 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20
Suwalski Ośrodek Kultury
Suwałki

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR